Mural w salonie fryzjerskim

Aranżacja salonu fryzjerskiego odbyła się poprzez artystyczne malowanie ściany. Motywem dekoracyjnym tego salonu jest kobieta z rozwianymi włosami powiewającymi na wietrze. W obrazie tym tło jest jednolite z delikatną przecierka kilku kolorów których wypadkową jest kolor zielony w różnych odcieniach. Efektem dominanty w tej kompozycji jest kobieta oraz powiewające wstążki, materiał i włosy, które wprowadzają subtelną dynamikę ruchu do statycznej kompozycji. Patrząc na obraz mamy wrażenie ruchu mimo spokojnego układu. Kolorystyka pomieszczenia salonu fryzjerskiego została tak zaprojektowana by była w pastelowych odcieniach. Każdy kolor jest z delikatną domieszką bieli. W obrazie dominują barwy jasne, są one zróżnicowane między sobą pod względem jasności, które uzyskano poprzez dodanie żółci, pomarańczu, bieli. Kolorystyczna całość pozostałych ścian pomieszczenia jest subtelnie ze sobą zestrojona. Gamma kolorów i barw jest zawężona do: żółci, pomarańczu, brązu, bieli, różu. Mural ma mocno zróżnicowaną fakturę. W malowidle widać przestrzeń, występuje tu dwu planowość tła. Na pierwszym planie znajduje się kobieta, drugi plan to tło. Malowanie salonu fryzjerskiego odbyło się metodą natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu. W końcowej fazie prac obraz został zabezpieczony lakierem.

Mural  salonie fryzjerskim:

 

Jak zaaranżować salon fryzjerski

Ciekawy pomysł na salon fryzjerski, co na ściany w salonie fryzjerskim? Pewnie nie jeden młody przedsiębiorca otwierający swoją działalność zadaje sobie to pytanie. Odpowiadając – mural 3D. Jest to ciekawy i nietuzinkowy sposób na zagospodarowanie pustej ściany w przestrzeni firmy czy to biurowej czy zakładu pracy, Mural to ręczna praca, może i nie jest tak dokładna jak zdjęcie ale ma swoja dusze, ludzie na pewno bardziej docenia taki mural niż zwykła fototapetę.

Jeśli chodzi o grafikę to można wybrać dowolne zdjęcie do przemalowania, przed malowaniem grafiki wcześniej następuje przymiarka czy dany motyw pasują na ściany czy nie. wyświetla się go na ścianie za pomocą projektora. Jeśli motyw odpowiada to wówczas robi się szkic ołówkiem a następnie maluje. Tak wygląda proces wybierania grafiki na ścianę

Powrót