Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Ciekawy pomysł na ścianę w biurze, mural mroczny las

Mural w przestrzeni biurowej, tajemniczy las we mgle

Malowanie lasu na ścianie

W tym poście przedstawiam ciekawą pracę zatytułowana „Tajemniczy las we mgle”, jest to mural wykonany w niewielkiej przestrzeni biurowej. Obraz wypełnia cała ścianę od podłogi aż po sam sufit. Praca także wylewa się na sufit oraz boczne ściany co daje ciekawy efekt wizualny, obraz jest lekko rozmyty i urywa się przechodząc lekkim rozmytym gradientem w biały kolor którym jest wymalowana reszta część pokoju.

Nastrój pracy i klimat muralu jest tajemniczy lekko mroczy i zarazem baśniowy, widać tu życie i różnorodność biologiczną, las w swej tajemniczości tętni życiem.

Aranżacja ściany w przestrzeni biurowej. Mroczny las, malowanie lasu w biurze:

Malowanie lasu, tajemniczy las we mgle

Jak namalować las? Oto mała inspiracja jak można zaaranżować przestrzeń biurową. Jest to ciekawy i oryginalny pomysł na wystrój przestrzeni biurowej. Zielona kojąca zmysły kolorystyka potrafi zrelaksować nie jednego zapracowanego człowiek i ukoić jego skołatane nerwy. Tak, tak, to nie magia, to po prostu wpływ określonych kolorów na nasze samopoczucie i nastrój. Głębia obrazu składająca sie z kilku planów od pierwszego wyraźnego, nieco mrocznego, bardzo bliskiego odbiorcy, który sprawia, że chce się spojrzeć ponad gałęzie, aby odkryć co skrywa się w leśnych zakamarkach, po kolejne plany, coraz bardziej odległe, zamglone i tajemnicze, które dają  poczucie głębi i powodują optyczne powiększenie pomieszczenia.

Las w przestrzeni biurowej

Motywy przemycające naturę w nowoczesnych aranżacjach przestrzeni biurowej nie tyle zyskują na popularności, co na dobre się w niej rozgościły. Począwszy od zielnych ścian wypełnionych chrobotkiem bądź wszelkiej maści roślinami doniczkowymi, poprzez wyraźne akcenty w postaci pokaźnych monster lub palm w ogromnych donicach. Ciekawym pomysłem jest uzupełnienie lub stworzenie od podstaw aranżacja biura w oparciu o motyw lasu. Las to miejsce, które wywołuje pozytywne odczucia kojarzące się z ciszą, spokojem, odpoczynkiem, ale i skupieniem. Mural wykonany na ścianie w jednym z warszawskich prywatnych biur ma w sobie nutę tajemniczości, nawet zwierzęta przy jedzeniu czujnie się rozglądają, obserwujące kruki dodają szczyptę mroku. Ściana sprawia wrażenie jakby żyła własnym życiem.

 

Filmik z malowania w formie time lapse: Tajemniczy las we mgle, mural wykonany w niewielkiej przestrzeni biurowej:

Malowanie murali kujawsko-pomorskie Ariel Kula.

Zobacz również naszego:

Facebook: https://www.facebook.com/artystyczne/

Instagram: https://www.instagram.com/muraleariela/

TikTok: https://www.tiktok.com/@arielkula27

Twiter: https://twitter.com/ArielKula

Komentarze są wyłączone.

Powrót