Pokój dziewczynki, malowanie Kubusia Puchatka

Malowanie pokoju dziecięcego w motyw Kubusia Puchatka, inspiracje

Kubuś Puchatek, malowanie na ścianie

Kubuś Puchatei i Przyjaciele w pokoju dziewczynki

 

 

Wśród niekwestionowanych liderów ulubionych postaci bajkowych dzieci niezmiennie pozostaje miś o małym rozumku i w czerwonej bluzeczce – Kubuś Puchatek. Kubuś jest jednak także misiem o ogromnym sercu i nic dziwnego, że otoczony jest zazwyczaj swymi najlepszymi przyjaciółmi. Przekonajmy się, co dzisiaj dzieje się w Stumilowym Lesie.

 

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Taką właśnie scenkę prezentuje malowidło stworzone w pokoju dziewczynki. Malowidło zajmuje jedną, sporą ścianę, powiększając wizualnie metraż pomieszczenia i otwierając je na nowe leśne przestrzenie. Scena jest dynamiczna i bohaterowie znajdują się w ruchu. Mural utrzymany został w pastelowej tonacji z przewagą typowych dla leśnych ostępów kolorów, a więc niebieskiego, zielonego i brązowego, z którymi Kubuś wraz z przyjaciółmi doskonale kontrastują, ożywiając tło. Wszystkie elementy, jak i sami bohaterowie namalowani zostali z dużą dbałością o szczegół, tak więc scena wygląda jak żywcem wycięta z taśmy filmowej. Perspektywiczny rysunek podzielony na pierwszy i drugi plan stwarza wrażenie trójwymiarowości. Mural został zakończony efektem winietowania, dzięki czemu zgrabnie łączy się z jednolitym kolorem ściany, oraz zabezpieczony przed zabrudzeniami specjalnym preparatem, zachowującym również niezmienne nasycenie barw.

Kubuś to miś niezwykle popularny, ale możliwości ukazania go są bardzo duże, zawsze możemy wybrać scenę, która najbardziej przypadnie nam i naszym dzieciom do gustu. Nie musimy się więc bać o niebanalność naszego muralu. Każdy mural będzie natomiast trafioną dekoracją pokoju naszych milusińskich, pozytywnie wpływając na ich humor i nastrój.

 

Malowanie ściany w Pokoju dziewczynki

Taka właśnie scenka zagościła na ścianie w pokoju dziewczynki. Malowidło jest spore, ma bowiem rozmiar 10 m2.  Najżywszymi kolorystycznie akcentami są mieszkańcy Stumilowego Lasu.  Obraz ma dynamiczny charakter, postaci znajdują się w ruchu. Zastosowana perspektywa dają nie tylko wrażenie głębi i trójwymiarowości, ale również nadają lekkość całemu muralowi. Malowidło, dzięki efektowi winietowania gładko przechodzi na sąsiednie ściany. Namalowane zostało metodą natryskową przy użyciu aerografu i zalakierowane ponadto specjalnym preparatem zabezpieczającym przed wyblaknięciem i zabrudzeniami.

Malowanie pokoju dziecięcego w motyw z bajki Kubuś Puchatek, inspiracja w aranżacji pokoju dziecka

Malowanie pokoju dziecięcego

 

Powrót