Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie rafy koralowej na ścianie w pokoju

Malowanie rafy koralowej, podwodny świat w pokoju

Malowanie rafy koralowej na ścianie

Mural, który przedstawia podwodny świat zdobi ścianę o zaokrąglonym kształcie w salonie w domku jednorodzinnym. Powierzchnia malowidła ma 7m2, a czas w jakim powstało to 1 dzień. Technika wykonania to malarstwo przy użyciu aerografu. Całość została namalowana wysokiej jakości farbami przeznaczonymi do pracy z aerografem, a także pokryta warstwą ochronną.

Jest to mural w wesołym, nasyconym kolorami, lekko bajkowym stylu. Przedstawia podwodny świat, wygląda jak wielkie akwarium i robi niesamowite wrażenie. Jest pełen kolorów, kontrastów. Przez wypukłość ściany efekt 3D jest spotęgowany. Mural ma wiele planów, a na każdym z nich można dostrzec coś interesującego. Ryby i koralowce w jaśniejszych kolorach wysuwają się do przodu, natomiast te w ciemniejszych barwach widzimy dalej. Także dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu piasku, ścian koralowców mamy tu przepiękną iluzję głębi.

 

Malowanie podwodny świat:

Malowanie rafy koralowej na ścianie

Na malowidle bardzo dużo się dzieje, cała ściana jest pokryta wieloma kolorami. Kompozycja jest wielofigurowa, otwarta, dynamiczna. Występuje bogata gama barw, mnogość kolorów zarówno ciepłych, jak i zimnych. Wiele odcieni niebieskiego, granatu, chabrowego, zieleni, żółci, oranżu, czerwieni i wielu innych kolorów. Zastosowana jest perspektywa barwna oraz światłocień. Kształty ryb są podkreślone światłem i cieniem. Mamy wrażenie, że niektóre z nich aż błyszczą, za sprawą użytych jaśniejszych kolorów.

Kontury ryb, czy koralowców wynikają z ich kolorów, a nie z podkreślenia ciemniejszą barwą, co nadaje malowidłu naturalny wygląd. Kolory są bardzo różnorodne, natomiast wszystkie są zgodne z rzeczywistymi kolorami przedstawionych elementów. Światło jest rozproszone, w niektórych miejscach jest go więcej, w innych mniej, co wynika z ukształtowania terenu w naszym akwarium.

Podwodny świat w pokoju

To pełne życia i kolorów akwarium jest mocnym punktem salonu. Ekspresja i radość, które biją z muralu momentalnie poprawiają nastrój. Nie od dziś wiadomo, że obserwowanie rybek bardzo relaksuje. Dodatkowo tych dużych i egzotycznych okazów nie trzeba nawet karmić, a więc można się nimi cieszyć całymi latami. Murale z motywami animalistycznymi spodobają się nie tylko najmłodszym. W końcu kochać przyrodę można, a nawet powinno się w każdym wieku.

Taki mural będzie także piękną ozdobą w sali lekcyjnej, na przykład takiej, gdzie można uczyć się biologii. Wówczas dodatkowo można podpisać dane gatunki ryb, czy koralowców. Zdecydowanie polecam takie nasycone kolorami wesołe murale o przyjemnej tematyce. Potrafią one ożywić nawet najbardziej nudne wnętrze.

Malowanie rafy koralowej. mural przedstawiający rybki,

Powrót