Mural w salonie kosmetycznym
17 września, 2016
Malowanie obrazów na ścianie, mural zabytkowa warszawa
Malowanie obrazu na ścianie
5 stycznia, 2017
Obraz abstrakcyjny do nowoczesnego wnętrza

Malowanie obrazów abstrakcyjnych, surrealistyczny obraz monochromatyczny

Obraz abstrakcyjny

Praca przedstawia ekspresyjny obraz abstrakcyjny, który zdobi jedną ze ścian salonu w mieszkaniu prywatnym. Jego wykonanie zajęło 1 dzień, a powierzchnia ma 3 m2. Styl wykonania jest nowoczesny, pełen ekspresji, lekki. Jest jak artystyczny szkic, a jego format wykracza poza standardową kartkę papieru. W początkowej fazie zarys twarzy został bardzo delikatnie zaznaczony ołówkiem, a następnie pokryty czarną  farbą akrylową za pomocą aerografu. Dzieło zostało odpowiednio zabezpieczone powłoką chroniącą przed zabrudzeniami, a także przed innymi czynnikami, na które narażona jest ściana w łazience.

Duży obraz abstrakcyjny pełna ekspresji, twarz malowana w szkicowym , lekkim stylu za pomocą czarnej kreski:

Duży obraz do nowoczesnego wnętrza

Duży obraz abstrakcyjny do nowoczesnego wnętrza – twarz zamyślonej, pewnej siebie kobiety złożonej z rozedrganych kresek, będących niczym uczucia, które jej towarzyszą. Jest to przedstawienie jednoplanowe, gdzie tłem jest tylko biel ściany. Czarno-biała kompozycja jednofigurowa, która podkreśla i skupia się wyłącznie na portrecie kobiety. Malowana w syntetyczny, uproszczony realistyczny sposób za pomocą czarnej kreski zdecydowanie odzwierciedla rzeczywistość. Dobrze widzimy, że to twarz pięknej kobiety. Ekspresyjne, „szybko” malowane kreski w chwytliwy sposób oddają emocje i nastrój.

Pomimo dynamizmu nie mamy tu do czynienia z chaosem, gdyż twarz jest symetryczna, a ciężar linii rozkłada się mniej więcej po równo po obu stronach. Niektóre z nich są lekko rozmazane, inne wyraźniejsze, jest też duża różnorodność w ich długości, oraz w dynamice lecz wszystkie pięknie układają się podkreślając owal twarzy, a także zaznaczając jej najważniejsze elementy – oczy, usta, nos. Światło pada z lewego górnego rogu, gdyż po prawej stronie twarzy widzimy nieco więcej zacienienia w postaci gęściej naniesionych linii. Nad jedną z brwi widzimy wyraźniej naniesioną czarną plamę o nierównomiernym kształcie. Być może jest to blizna, jakiś znak w pamięci, smaczek, który daje nam do myślenia i wprowadza lekki niepokój. Być może niektóre z linii w tej otwartej kompozycji zdają się bardziej przypadkowe niż inne lecz wszystkie mają na celu podkreślić zdecydowany charakter postaci, dodać jej „pazura”, a także nadają lekkości całej pracy.

Surrealistyczny obraz – portret kobiety

            Mural ma tajemniczą, elegancką aurę. Twarz kojarzy się z modelką, która reklamuje mocny, wieczorowy zapach perfum. Uważam, że takie przedstawienie idealnie wpisuje się do łazienki urządzonej w stylu nowoczesnym, czy glamour. Generalnie malowidło ścienne oparte na kontraście czerni z bielą dobrze wpisuje się do wszelkiego typu pomieszczeń od klasycznego po styl nowoczesny. Tutaj mamy mural malowany w sposób swobodny, pełen ekspresji, lekki. Pomimo dynamizmu  jest to czysty układ, bardzo ładny, przejrzysty niczym nowoczesna, wysmakowana grafika. Aranżacja ściany na pewno zachęca do tego by pewnym krokiem wkroczyć w nowy dzień, nie bać się żadnych wyzwań, czy po całym dniu powiedzieć sobie „dałam/dałem radę, to był dobry dzień!”. Ukazanie silnego charakteru, pewności siebie, czy to za pomocą fikcyjnej postaci, czy malowanej na podstawie naszego zdjęcia będzie znakomitym pomysłem, by dodać sobie energii oraz upiększyć wystrój mieszkania. Zdecydowanie polecam malarstwo w szkicowym, pełnym ekspresji stylu.

Więcej prac na blogu: Artystyczne malowanie ścian

1 Komentarz

  1. Barneyxcq pisze:

    Obraz abstrakcyjny, fajna praca GbNZqa http://www.LnAJ7K8QSpfMO2w.com

Dodaj komentarz

Powrót