Koci mural
1 listopada, 2023
Czarno biały mural na elewacji budynku, wikingowie w boju
Wikingowie – mural
10 października, 2020
malowanie pokoju młodziezowego graffiti 3D

Malowanie wiedźmina

Aranżacja ściany w pokoju młodzieżowym

Artystyczne malowanie ściany w pokoju młodzieżowym – nastolatka fana gier komputerowych.

Pierwszy rzut oka i wszystko jasne – oto najsłynniejszy wiedźmin na całym świecie, Geralt z Rivii. Postać stworzona przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego, zaadaptowana również przez twórców gier, odniosła spektakularny sukces, nic więc dziwnego, że często gości na muralach w pokojach nastolatków. Wojowniczy i waleczny może być poza tym niezłym autorytetem dla młodzieży.

 

Pokój z wiedźminem

Oto aranżacja pokoju młodzieżowego. Namalowany aerografem wysoki mural został utrzymany w surowej, metalicznej kolorystyce, nie można jednak powiedzieć, że monotonnej. Przeważają odcienie szarości, ale zgaszone tony brązów, granatów, koloru niebieskiego, jak również bordo, doskonale uzupełniają malowidło. Ciekawym, przykuwającym uwagę elementem graffiti są żółte oczy Geralta, które czujnie patrzą przed siebie. Mural jest trójwymiarowy, dzięki zastosowaniu perspektywy udało się uzyskać wrażenie głębi, co optycznie zwiększa powierzchnię pomieszczenia. Statyczny pierwszy plan, na którym znajduje się Geralt, doskonale kontrastuje z pełnym zamętu i zawirowań, dynamicznym drugim planem. Również różnice w detalach są tutaj doskonale widoczne – wiedźmin wraz z rynsztunkiem nakreślony został z dużą dbałością o szczegóły: blizny i zmarszczki na jego twarzy, jak również szwy na stroju i wszystkie szczegóły uzbrojenia zostały dokładnie nakreślone, w przeciwieństwie do znajdującego się w dali grodu – jest ono raczej rozmyte. Malowidło zostało zabezpieczone lakierem, Geralt pozostanie więc na długo w niezmienionej formie i odporny na zabrudzenia.

Oblężenie grodu

Gdy w grę wchodzą złe moce, potwory i smoki, tam zjawia się i Geralt. Przez lata, od małego chłopca, był on specjalnie szkolony właśnie w tym celu i posiadłszy arkana magii i sztuk walki wędruje po różnych krainach, szukając uczciwego zarobku. Również i tutaj, w oblężonym mieście, Geralt musiał spełnić już swój obowiązek, jednakże walka ciągle jeszcze trwa. Mury miejskie są areną potyczek, rycerze ścierają swe miecze, walczą włóczniami, chorągwie różnych oddziałów powiewają na bitewnym wietrze, spadają cegły i belki, dymy wznoszą się ku niebu, niszczycielskiego dzieła dopełnia także katapulta, ciskająca ciężkie pociski. To wszystko nie należy już jednak do wiedźmina – niech ludzie walczą sobie z ludźmi, on ma sprawy większej wagi do spełnienia. Dlatego uchodzi już z miasta, stając w progu naszego pokoju. Cały czas jest jednak skoncentrowany i poważny i nie wypuszcza ze swej dłoni miecza, zgodnie z zasadą, że zawsze trzeba być przygotowanym na jakikolwiek atak.

Malowanie pokoju młodzieżowego

Prezentowane malowidło ścienne przedstawia Geralta z Rivii, najsłynniejszego Wiedźmina w Polsce. Tutaj na muralu 3D bierze on udział w oblężeniu miasta. Mimo to znajdzie chwilę czasu aby zagościć i w twoim mieszkaniu!

 

malowanie pokoju młodziezowego graffiti 3D

Inne zdjęcia z podobnych realizacji na Blogu Artystyczne malowanie ścian

 

Powrót