Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural w winnicy

Ten spektakularny mural w winnicy powstał w 2 dni i ma powierzchnię około 30 m². Podobnie jak większość murali ten również powstał z użyciem areografu. Farby oraz powłoka zabezpieczająca są z najwyższej półki. Ponieważ mamy tu cztery wnęki na ścianie, to powstały cztery oddzielne widoki. W rezultacie mamy tu różne malowidła związane z tematyką winnicy. Praca od strony zarówno technicznej jak i wizualnej jest wykonana na najwyższym poziomie.

Galeria zdjęć, mural w winnicy:

 

Malowane zaproszenie do winnicy

Pierwszy od lewej strony mural przedstawia pejzaż malowany w perspektywie zbieżnej. Jest to widok na polną drogę, biegnącą przez pola winogron. W oddali widać winnicę, a jeszcze dalej góry. Kolory są nasycone, żywe. Murale są malowane realistycznie. W drugiej wnęce jest przedstawiona uliczka, również malowana w perspektywie zbieżnej. Kocie łby, kwiaty w donicach. Spokój i sielanka. Podobnie w kolejnej wnęce mamy miły i harmonijny widok. Bez wątpienia ten obraz również idealnie pasuje do winnicy. Wydaje się, że najlepiej. Mamy tu dużo beczek z winem, ustawionych we wnętrzu piwnicy. Na ostatniej wnęce przedstawiona jest winnica z bliska.

Kojący widok – mural w winnicy

Ponieważ estetyka w winnicy była dla właściciela bardzo ważna, to dlatego postawiono na spójność malowideł. W związku z tym, że jest bardzo estetycznie, a dwa na pewno jest to kojący dla odwiedzających winnicę widok. Godnym uwagi jest fakt, że na malowidłach powtarza się motyw łuku, który nawiązuje do stylu pomieszczenia. Niewątpliwie również ważna jest spokojna kolorystyka. Mamy tu brązy, beże, kolor piasku, szarości, zielenie i różne odcienie błękitu. Kolory są spokojne, dzięki czemu malowidła mają dobrą aurę. 

Piękne widoki kojarzące się z wyjątkowym trunkiem

Z pewnością duża część osób dorosłych miała okazję próbować w swoim życiu wina. Jest to trunek, który głównie wytwarza się z winogron. Natomiast jest jeszcze wiele innych owoców, z których także można wytworzyć wino. Ten alkoholowy napój występuje w kolorze czerwonym, białym lub różowym. Można zrobić nawet samodzielnie domowe wino, jest to na pewno ciekawa przygoda. Jeszcze bardziej może zaskoczyć wycieczka do winnicy i degustacja różnych win oraz wybór i kupno ulubionej butelki. Na koniec jeszcze raz podkreślę wyjątkowość muralu oraz zapraszam do własnych realizacji.

Zapraszam na  bloga poświęconego malarstwu: Malarstwo ścienne

Komentarze są wyłączone.

Powrót