Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural na stołówce, malowanie stołówki w szkole, mural 3D Inowrocław

Mural w szkolnej stołówce

Malowidło ścienne powstało w szkole, a dokładniej w szkolnej stołówce. Ta nowoczesna praca została stworzona w 2 dni, a powierzchnia muralu to 18 m2. Technika malowania to malarstwo z użyciem aerografu, oraz dedykowanych do tego typu prac farb z dobrym pigmentem. Całość została zabezpieczona przed czynnikami z zewnątrz, jak brud, kurz, opary.

Mural jest w nowoczesnym, lekkim, pogodnym stylu. Wprowadza wesoły, przyjemny nastrój w miejscu, gdzie uczniowie spożywają posiłki. Dodatkowo zwraca uwagę na zdrowe odżywianie. Mamy tu ujęte przepisy z użyciem dużej ilości owoców, bogatych w witaminy. Na muralu znajdują się napisy w języku angielskim, co stanowi kolejny element edukacyjny.

Mural w szkole:

 

Mural promujący zdrowe odżywianie

Na muralu znajdują się przedmioty używane w kuchni takie jak deska do krojenia, nóż, miseczki, łyżki i inne naczynia, oraz produkty potrzebne do przygotowania jagodowego placka, czy owocowych sałatek. Kompozycja jest otwarta, jednoplanowa, wszystkie przedstawione malunki są równie ważne, żaden przedmiot, owoc nie wysuwa się przed inne.

Na środku muralu mamy poszatkowane cytrusy umieszczone w szklance, która znajduje się na desce kuchennej, obok leży nóż, którym owoce zostały pokrojone. Dominują tu ciepłe, słoneczne barwy, głównie cytrynowa żółć. Deska i nóż celowo zostały swobodnie „puszczone”, rozmyte, co nadaje lekkości. Mamy tu bardzo ładny modelunek światłocieniowy, co pięknie widać na przykładzie owoców znajdujących się w szklance.

Po prawej stronie znajduje się przepis na ciasto jagodowe. Jest to bardzo ładna kompozycja, którą dodatkowo zdobią równomiernie rozmieszczone jagody. Wszystkie składniki są namalowane bardzo starannie. Również tu mamy bardzo ładny, miękki modelunek światłocieniowy. Czcionka użyta do podpisów jest finezyjna, czytelna, bardzo dobrze wkomponowana w całość.

Malowanie stołówki

Po lewej stronie mamy przepis na sałatkę owocową. Znajduje się tu miska pełna kolorowych owoców. Większość jej składników jest wyszczególniona obok w postaci namalowanych i podpisanych owoców ze strzałkami prowadzącymi do miski. Wszystkie owoce i przyrządy namalowane na ścianie są w sposób bardzo naturalny, użyte kolory są adekwatne do tych występujących w naturze. Barwy ciepłe i zimne współgrają ze sobą, nie ma zdecydowanych kontrastów, wszystko jest harmonijne, jest to naprawdę bardzo ładna aranżacja ściany. Pomimo, że wszystko ma tu swoje miejsce i jest porządek jest to kompozycja dynamiczna, gdyż dominują linie ukośne, panuje artystyczny nieład, aczkolwiek jest to zabieg celowy i dzięki temu wszystko do siebie pasuje, jest spójne.

Tego typu wielokierunkowa kompozycja z porozrzucanymi na ścianie składnikami potrzebnymi do przyrządzenia dania wg przepisu doskonale sprawdzi się nie tylko na stołówce szkolnej, ale i w kuchni w mieszkaniu prywatnym, czy w barze śniadaniowym, piekarni, i w innego typu obiektach gastronomicznych. Zdecydowanie polecam tego typu murale.

 

Więcej zdjęć na blogu: Malowanie murali 

Dodaj komentarz

Powrót