Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w szkole, ciekawy pomysł na aranżację ścian

Aranżacja sali gimnastycznej

Mural w szkolnej sali gimnastycznej

W Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście powstał mural w szkolnej sali gimnastycznej stanowiący tło dla różnego rodzaju zajęć artystycznych. Aby zachęcić uczniów do udziału w zajęciach dodatkowych, wzbogacić ofertę szkoły, a tym samym zachęcić rodziców do wyboru tej placówki dla swoich  pociech, dyrekcja postanowiła zorganizować specjalną przestrzeń do tego typu zajęć. Aby móc prowadzić zajęcia taneczne czy teatralne poświęcono mniejszą salę gimnastyczną w szkole, by dzieci miały odpowiednią ilość miejsca na ruch i ekspresję. Ściany do tej pory w jednolitym kolorze w żaden sposób nie zachęcały uczniów do udziału w zajęciach, a sala jest całkiem spora. Sam mural zajął 80 m2 ściany.

Malowanie sali gimnastycznej:

 

 

Malowanie w sali gimnastycznej

Ogólna wizja malowania była taka, żeby mural w sali gimnastycznej prezentował różne formy sztuki, był nowoczesny i nieprzytłaczający pomimo swojej wielkości. Projekt malowidła jest autorską pracą Pracowni Malarstwa Artystycznego. Zdecydowaliśmy się na kolorystykę czarno-białą, z jednym tylko akcentem czerwonym, jakim jest sukienka tancerki, po to by mural nie dekoncentrował uczniów, a był jedynie pięknym tłem do prowadzonych zajęć. Bezpośrednio na białej ścianie w jasnym odcieniu szarości zostały namalowane postacie prezentujące figury baletowe, stanowiące tło dla pierwszego planu malowidła. Na pierwszym planie w formie kolażu, namalowane zostały wrzutki różnych form sztuk tanecznych, muzycznych, teatralnych i pantomimy. Takim oto sposobem jednolite ściany sali gimnastycznej zmieniły się w przestrzeń artystyczną, adekwatną do wielu różnych zajęć.

Malowanie ścian 3D w szkole

Po co malowanie obrazów na ścianach w szkołach? Bo aby wychować kolejne pokolenie wykształconych, wrażliwych ludzi, nie wystarczy tylko wiedza z podręczników, ważne jest stworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi w każdej dziedzinie, zwłaszcza w dziedzinach artystycznych. Murale w przestrzeni szkolnej świetnie się do tego nadają. Malowanie ścian 3D w szkole to sposób, by zaangażować uczniów w nieco głębszy odbiór sztuki, gdyż takie malowidła często oszukują perspektywę, są wieloznaczeniowe i dają szerokie możliwości interpretacji, czyli trzeba troszkę pogłówkować aby je rozpracować. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty naszych murali.

 

Filmik z malowania krok po kroku:

Powrót