Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie w sali gimnastycznej, akrobatyka, taniec

Mural promujący aktywność ruchową związaną z gimnastyka, tańcem i sportem

Malowanie sali gimnastycznej

Malowanie małej sali gimnastycznej, mural związany z gimnastyką i tańcem. Autorstwa Ariel Kula Pracowni Malarstwa Artystycznego. Mural powstał w Szkole Podstawowej 355 w Warszawie Ceramiczna 11. Technika malowania to mural wykonany metoda natryskowa jak i tradycyjnymi technikami malarskimi za pomocą pędzelków.

Tematyka tego muralu to taniec. Jest to edukacyjny mural promujący aktywność ruchowa wśród młodzieży, poprzez gimnastykę, taniec i sport. Malowidło pokazuje różne style tańca od baletu po breakdance.

Ciekawy pomysł na to jak zaaranżować salę gimnastyczną, mural o tematyce tanecznej pełen dynamiki ruchu wykonany na małej sali przeznaczonej do nauki różnych styli tanecznych od baletu  gimnastyki po nowoczesne tańce jak breakdance.

Mural w małej sali gimnastycznej:

Malowidło przedstawia tańczące postacie w szarej kolorystyce wypełniające tło oraz dwie baletnice na pierwszym planie które są najważniejszym elementem tej kompozycji. W głębi obrazu znajdują się ludzkie sylwetki w różnych pozach tanecznych. Pozy te są uchwycone w ruchu, każda sylwetka ma dynamiczna forme tak jakby była zamrożona w ruchu.

Tłem całej pracy jest jednolita jasno szara ściana co daje fajny efekt minimalizmu i czytelności, nie ma tu zbędnego detalu jest tylko sama treść nawiązująca do tego miejsca. Sama kompozycja jest bardzo dynamiczna sam temat narzuca nam odrazu skojarzenie z tańcem i przeznaczeniu tej sali. Nie trzeba się długo zastanawiać po co i w jakim celu powstało to dzieło.

Nastrojowy mural w sali gimnastycznej

Nastrój tego działa? Nastój jest radosny, patrząc na mural można odnieść wrażenie, że postacie zaraz wyskoczą ze ściany i zaczną tańczyć na sali. Obraz sam w sobe jest bardzo inspirujący tym bardziej dla osób uprawiających  taniec czy to amatorsko czy zawodowo. Moim zdaniem grafika znajduje sie w odpowiednim miejscu i jest dedykowana dla odpowiednich osób. Na pewno oddziaływuje pozytywnie i inspirująco dla młodzieży uprawiającej jakąkolwiek aktywność fizyczną czy to gimnastykę czy to taniec.

 

filmik z malowania krok po kroku jak namalować mural na ścianie w sali gimnastycznej:

Taneczny mural pełen dynamiki ruchu

Komentarze są wyłączone.

Powrót