Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie napisu na ścianie, mural reklamowy,

Malowanie sali geograficznej

W tym poście prezentuje mural wykonany w jednej z klas szkoły podstawowej a dokładnie klasy geograficznej.

Tematem przewodnim muralu jest oczywiście podkreślenie znaczenia nauki a dokładnie geografii. Jak to mówią podróże kształcą. Za pomocą najbardziej znanych budowli architektonicznych, symboli, skojarzeń z danymi państwami przedstawiony został pomysł na mural w sali geograficznej. Inicjatywę malowania klasy geograficznej podjęli nauczyciele chcący podnieść estetykę swoich sal tak, aby geografii była jeszcze bardziej atrakcyjna dla ucznia.

Zapraszam do Obejrzenia metamorfozy sali geograficznej:

 

Malowidło ścienne w sali geograficznej

Ciekawa grafika na ścianie w sali geograficznej. Nietypowy pomysł na taką aranżację zdecydował się dyrektor z jednej ze szkół w Lublinie na malowanie sali geograficznej. Klasa została wymalowana w kolorowy motyw związany z podróżą i  geografią tak by uczniom umilić spędzany czas na lekcjach geografii, oraz pobudzić wyobraźnie.

 

Projekt pracowni geograficznej

W malowidle użyta jest kolorystyka ciepła, kontrast jest zachowany na tyle wyraźnie, że swobodnie można rozszyfrować wszystkie grafiki.  Kompozycja muralu jest zdecydowanie dynamiczna niczym zapiski w pamiętniku podróżniczym. Nastrój całego muralu jest pozytywny, napawa optymizmem, działa na wyobraźnię nie tylko dzieci.  Generalnie całość jest bardzo ciekawa i idealna do tego typu sali.

Oczywiście wszystkie napisy po Angielsku ponieważ jest to szkoła o profilu językowym. Na koniec bardzo ważne hasło, które również przychodzi na myśl, gdy patrzymy na ten mural: „Try to remember and if you remember then follow” czyli Staraj się pamiętać i jeśli pamiętasz, to idź . Cały projekt jest przyjemny, harmonijny, nie narzucający się. Może też być pomocny dla uczniów podczas lekcji oraz sprawdzianów. Wystarczy spojrzeć na ścianę i być może coś nas olśni. Polecam tego typu  malowanie w pracowniach geograficznych, językowych, chemicznych itp, jako pomoc naukowa, a także w celu rozwijania wyobraźni uczniów. Jest to również dobry pomysł na aranżację ściany w pokoju dziecięcym.

 

Zapraszam również do obejrzenie bloga: Malowanie Murali

Tam znajduje się ciekawe realizacje różnych projektów w szkołach, przedszkolach jak i domach prywatnych

Dodaj komentarz

Powrót