Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w salonie kosmetycznym
17 września, 2016
Grafika ścienna, mural UV świecący w ultrafiolecie, kręgielnia w ultrafiolecie,

Grafitti w kręgielni malowane farbami UV

Aranżacja ścian w kręgielni, malarstwo ścienne

Malowidła w ultrafiolecie ponownie zagościły na ścianach w kręgielni, tworząc niezwykłą mieszankę wybranych, najciekawszych miejsc na świecie. Tutaj Jesus z Rio, Statua Wolności, Akropol, Big Ben czy Wieża Eiffla sąsiadują ze sobą w odległości kilku metrów – świat naprawdę stał się mały. Spójrzmy, co jeszcze ciekawego kryje kręgielnia na swych ścianach.

Wielokolorowa luminescencja

Prezentowane malowidła zawładnęły wszystkimi ścianami kręgielni, tworząc bogatą, niebanalną i światową oprawę. Użycie aerografu pozwoliło na równomierne nałożenie farby, bez jakichkolwiek zacieków, oraz na delikatne, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami. Trójwymiarowe murale mają statyczny charakter, są spokojne. Dzięki zastosowaniu perspektywy optycznie powiększają metraż pomieszczenia, grając z naszymi oczami. W spójny sposób połączono ze sobą różnorakie elementy i budowle. Wszystkie obrazy zostały zabezpieczone preparatem ochronnym. Na zamieszczonych zdjęciach możemy podziwiać dekorację kręgielni w świetle ultrafioletowym. Światło UV jest aktywatorem dla zawartego w pigmentach specjalnej farby odpowiedniego luminoforu. Substancja taka, oświetlona lampą UV, emituje własne „zimne” światło. W przypadku prezentowanych malowideł mamy do czynienia z bardzo bogatym kolorystycznie efektem – murale nie emitują wyłącznie niebieskiego światła, ale świecą również na zielono, żółto, fioletowo itd. Graffiti mienią się całą paletą kolorów, stanowiąc niezwykle barwną dekorację, wzbogaconą o efekt luminescencji.

 

 

W jedną chwilę dookoła świata

Zacznijmy więc jak bohaterowie powieści Jules Verne’a od Wielkiej Brytanii – powiewając brytyjska flagą możemy zadzwonić ze słynnej, czerwonej budki telefonicznej, spojrzeć na stolicę siedząc na London Eye, przejść się mostem Tower i sprawdzić godzinę na Big Benie. Jeśli znudzi nam się ojczyzna Sherlocka Holmesa możemy wybrać się na Wieżę Eiffla, Akropol, Koloseum, odwiedzić amsterdamskie kamienice kupców lub wypić kawę w tawernie w Wiecznym Rzymie. Gdzie wyruszymy dalej? Nie musimy obawiać się, że zgubimy drogę, ponieważ trasa jest dobrze oznaczona i możemy podążać w kierunkach europejskich stolic, a nawet zamorskich miast, takich jak Kair, Sydney, Hongkong czy Nowy Jork. Nie marnujmy więc czasu! Poza wszystkimi zabytkami Starego Kontynentu czekają na nas wspaniałości odleglejszych, bardziej egzotycznych ziem. Nowojorskie wieżowce, most Golden Gate, swojskie meksykańskie domki, azteckie piramidy, kwitnące wiśnie i pagody na japońskich wyspach, to wszystko, okraszone piękną, bujną roślinnością, jeszcze na nas czeka. Wszystko natomiast łączy piękne nocne niebo z delikatnymi chmurkami i gwiazdami. Ten mural to niezły test na spostrzegawczość! Przedstawiam zdjęcia, malowanie obrazu na ścianie farbami fluorescencyunymi, mural UV

 

Więcej zdjęć na blogu Malarstwo UV

Powrót