Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie ścian w poczekalni przychodni, malowidło ścienne w klinice

Aranżacja ściany w klinice

Mural w klinice

Po raz kolejny zmierzyliśmy się z wyzwaniem malowania w prywatnej przychodni, tym razem onkologicznej. Wrocławska przychodnia zlokalizowana w samym centrum Starego Miasta przy ul Św. Mikołaja 59-60. jest ultranowoczesnym miejscem diagnostyki i leczenia chorób skóry. Jest drugą we Wrocławiu placówką pod nazwą Old Town Clinic (w pierwszej też mieliśmy przyjemność malować kilka lat temu). Aby utrzymać podobny do pierwszej przychodni styl i nawiązać do nazwy właściciel, po raz kolejny zdecydował się na mural przedstawiający wrocławską starówkę.

Mural w klinice, aranżacja ścian w poczekalni: Old Town Clinic

Mural przedstawiający wrocławską starówkę.

Motywy architektoniczne, nawiązujące do miejsca, historii regionu to zawsze dobry pomysł na mural. Wrocławska starówka to wizerunkowa klasyka gatunku w najlepszym wydaniu, ciesząca się uznaniem mieszkańców i turystów. Z tego trzeba korzystać! Dlatego w poczekalni nowopowstałej Old Town Clinic namalowany został mural wiernie oddający jedną ze ścian wrocławskiego rynku.

Perspektywa muralu prowadzi wzrok odbiorcy po kolejnych kamienicach, pozwalając podziwiać ich odmienność w detalach, aż do najbardziej oddalonych, do których wzrok nie sięga. To taka architektoniczna podróż podczas oczekiwania na wizytę, która pozwoli pacjentowi na chwilę zapomnieć o troskach związanych z przypadłościami zdrowotnymi, a może nawet odkryć jakiś dotąd niezauważony detal, który umknął uwadze na gwarnym rynku.

Malowidło w poczekalni

Tak czy inaczej jest co oglądać. Kolorystyka kamienic również została wiernie odwzorowana, więc jeśli któryś z pacjentów odwiedza jedynie klinikę, zdjęcie na tle muralu będzie udaną pamiątką z pobytu we Wrocławiu. Cała kompozycja malowidła jest harmonijna i spójna. Po zakończeniu malowania, mural zostało zabezpieczony lakierem, aby długo pozostał trwały i odporny na zabrudzenia i mikrouszkodzenia.  Pozostało już tylko ustawić ławki i rozsiąść się wygodnie w oczekiwaniu na wizytę.

Mural w prywatnej przychodni dermatologicznej

Wrocław zachwyca wielością pięknych murali w przestrzeni miejskiej. Mijane w pośpiechu nie zawsze otrzymują dostatecznie dużo uwagi, choć powinny.  Mural usytuowany we wnętrzu, w poczekalni,  niejako wymusza uwagę swoich odbiorców. Oznacza to, że w pełni spełnia swoją funkcję, a jeśli pozwoli na chwilę oddalić przykre myśli spełnia ją podwójnie. Dziękujemy Panu Jackowi Calikowi za kolejne owocne spotkanie.

 

Filmy w formie Time-Lapse ukazujące proces malowania krok po kroku.

 

Mural w klinice, aranżacja ścian w  poczekalni w: Old Town Clinic

 

Malowanie wrocławskiej starówki w poczekalni Old Town Clinic

Komentarze są wyłączone.

Powrót