Mural w Inowrocławiu

Mural w Inowrocławiu, kolorowy mural cieszy mieszkańców Inowrocławia

Bajkowy mural dla dzieci na ścianie świetlicy socjalnej

Mural w bajkowym stylu, świat fauny i flory w Inowrocławiu

Mural został wykonany w Inowrocławiu i upiększył  elewację świetlicy. Wykonanie malowidła zajęło 3 dni, a jego powierzchnia to około 36m2. Mural prezentuje bardzo malowniczy, artystyczny, nietuzinkowy styl. Technika malowania to malowanie aerografem, pistoletami oraz pędzlami, przy użyciu dobrej jakości farb akrylowych.

Mural przedstawia piękno i bogactwo roślin, owadów, gadów, płazów i innych postaci malowanych w bajkowym stylu. Jest to mural wielofigurowy, dynamiczny, kolorowy, na którym wiele się dzieje, co podoba się dzieciom i młodzieży. Na samym początku zostało namalowane tło muralu czyli trawa, w przyjemnych pastelowych zieleniach, oraz niebo z chmurkami. Pomiędzy trawą i niebem są delikatnie rozmyte granice i mamy łagodne przejście, które tworzy perspektywę barwną, co potęguje wrażenie przestrzeni.

Mural w Inowrocławiu na ścianie świetlicy

 

Bajkowy mural w Inowrocławiu

Na ścianie, na której znajduje się wejście do świetlicy na pierwszym planie wita nas wesoły ślimak, który w swoim domku transportuje pasażera – wesołego skrzata, który przypomina o tym, że warto nosić czapkę i szalik. Na drugim planie znajdują się grzyby, są to piękne muchomory w dorodnych czerwonych kapeluszach w białe kropki oraz śliczny borowik w naturalnych barwach. Na trzecim planie znajdują się dwa motyle, niebieski i pomarańczowy.

Na bocznej, najdłuższej ścianie budynku najwięcej się dzieje. Kompozycja jest wieloplanowa i wielofiguralna. Zachwycające jest bogactwo i ilość kwiatów. Mural zdobią pięknie namalowane żółte mlecze, śliczne chabry, stokrotki i cudne czerwone maki. Namalowane są również muchomory, trawy, a także młode drzewko. W muralu mamy szeroką gamę barw. Harmonizują ze sobą kolory bardziej nasycone z lekko pastelowymi.

Mural wprawiający ludzi w pozytywny nastrój.

Wszystkie postaci są ukazane w dynamicznych pozach, jest duże wrażenie ruchu. Urzekający jest świerszcz, który gra na skrzypcach, kameleon, który właśnie wpasowuje się w tło, żaba grająca na flecie, pracowita pszczółka i oczywiście bajeczne motyle. Mimika wszystkich postaci jest radosna, pogodna. Nie można przejść obojętnie obok tego muralu, gdyż wprawia on w bardzo pozytywny nastrój.

Słoneczny mural

Każdy obiekt przedstawiony na muralu jest namalowany z dużym wyczuciem co do kolorów, kształtów postaci, czy faktur, właściwości, takich jak występują w naturze. Jak widać świat bajkowy równie pięknie potrafi oddać przyrodę co film przyrodniczy. Mural tego typu, zrealizowany w miejscu, gdzie przebywają dzieci i młodzież wpływa na poprawę nastroju, uczy wrażliwości, rozwija wyobraźnię. Jest to bardzo wesoły akcent na tle całego budynku. Kompozycja idealnie wpisała się w bryłę. Kwiaty takie jak mlecze, chabry czy maki malowane samodzielnie mogłyby upiększyć niejedną kuchnię, czy salon. Polecam tego typu motywy roślinne, gdyż na pewno wprowadzą miły nastrój do wnętrza.

Więcej zdjęć na blogu: Malowanie murali

 

Powiązane artykuły, wzmianki:

Powrót