Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie klatki schodowej w biurowcu,

Mural w biurze firmy gemingowej

Mural z gry Call of Duty namalowany w biurze firmy Infinity Ward z siedzibą w Krakowie. Amerykańskie studio produkujące gry komputerowe z  gatunku first-person shooters. Mural namalowany na czarnym tle, lekka biała kreska wraz z  kolorowym logiem. Praca przypomina nieco szkic ołówkiem w tym przypadku bardziej białą kredką pastelową na czarnym tle. Mural jest duży, wypełnia całą klatkę schodową.

Mural w biurze na klatce chodowej

 

Artystyczne malowanie ściany w biurze

Mural wykonany na korytarzu klatki schodowej, grafika została skomponowana na czarnym tle. Mural w biurze to prawdziwe dzieło sztuki. Jego motywem przewodnim jest motywy z gry Call of Duty. Jest to kultowa seria gier, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie. Na muralu przedstawiliśmy najważniejsze elementy z gry, takie jak postacie, bronie śmigłowce, komandosi.

Projekt muralu- praca koncepcyjna

Sam proces tworzenia muralu był bardzo ciekawy. Użyłem wielu zdjęć, które następnie zostały przeniesione na ścianę i namalowane w formie konturowego szkicu. Grafiki porozrzucane w formie kolażu zostały połączone pionowymi kreskami która biegnie przez środek z dołu ku górze prowadząc odbiorcę przez cały mural.

Kreski te przypominają zakłócenie, szum telewizyjny lub lagowanie karty graficznej – zacinanie karty graficznej. Efekt ten połączył w całość ze wszystkimi grafikami  zbudował ciekawe tło. Wszystko to namalowane białym konturem na czarnym tle. Pionowe przerywane linie budują nam  całą scenę. nadają pewien rytm. Z tych linii składają się wszystkie elementy tego obrazu.

Klimat jaki wprowadza mural

Klimat dzieła jawi się nam jako mroczny i tajemniczy, widać tu pewne napięcia przed akcja. Kompozycja mimo statycznej formy ma w sobie pewien emocjonalny ładunek i napięcia. Linia horyzontu która znajduje się na wysokości wzroku podąża wraz z odbiorcą. Kiedy odbiorca wchodzi po schodach może podziwiać dzieło i mieć je na wysokości wzroku. Kompozycja mocna horyzontalna, kształtem dostosowana do klatki schodowej. Nie jest to zwykły plan prostokąta.

Efekt końcowy jest naprawdę imponujący i cieszy oko każdego, kto odwiedza biuro. Co ciekawe, mural został namalowany na czarnym tle, co dodaje mu głębi i kontrastu. Do jego stworzenia użyliśmy lekkiej kreski wykonanej aerografem, co pozwoliło nam uzyskać bardzo precyzyjne i realistyczne efekty. Dzięki temu nasz mural wygląda naprawdę imponująco i przyciąga uwagę.

 

graffiti na klatce schodowej w biurze

Artystyczne malowanie ściany w biurze na klatce schodowej

Powrót