Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie ściany w łazience, ciekawy pomysł na aranzację łazienki, mural 3D w czarno białej kolorystyce

Malowanie Posejdona, mural 3D namalowany w łazience

Mural w łazience przedstawiający Boga Posejdona

Dziś o nietypowym, ale niezwykle wdzięcznym projekcie – muralu Posejdona namalowanym aerografem w korytarzu łazienki, mural w łazience. Dlaczego nietypowym? Wydawać by się mogło, że nowoczesne projekty aranżacji domów wymagają takich samych form sztuki, nic bardziej mylnego, umiejętne wkomponowanie muralu we wnętrze sprawi, że będzie on prawdziwą (w tym wypadku niesamowicie imponującą) ozdobą domu niezależnie od stylu i epoki.

Któż pamięta o Posejdonie?

Posejdon to jeden z najważniejszych bogów w panteonie mitologii greckiej. Mityczny władca  jezior, rzek, mórz i oceanów, którego rola odcisnęła piętno w kulturze europejskiej od starożytności po czasy współczesne. Sylwetkę Posejdona lub jego rzymskiego odpowiednika Neptuna, najczęściej w formie dynamicznej rzeźby z trójzębem w ręku można spotkać w wielu nadmorskich miejscowościach. Ale nie tylko, gdyż nawiązań do boga mórz może być znacznie więcej.

Monochromatyczny mural w łazience:

Mural artystyczny boga Posejdona, ciekawy pomysł na łazienkę?

Odzwierciedlenie wizerunku antycznego boga w formie muralu to z wielu powodów świetny pomysł.
Po pierwsze monochromatyczna, czyli uniwersalna  kolorystyka muralu, doskonale sprawdza się w przypadku wszelkich portretów, gdyż modelunek odcieniami szarości idealnie odzwierciedla rysy twarzy. Równie dobrym pomysłem byłoby nawiązanie do klasycznej marmurowej formy rzeźby i operowanie delikatnym modelunkiem światłocienia, nawiązująca np. do marmuru, trawertynu.

Po drugie dynamika, która sprawia, że Posejdona w formie muralu nigdy się nie znudzi. Uchwycenie postaci w ruchu automatycznie uruchamia wyobraźnię odbiorcy.  Pozwala „ujrzeć” to co może znajdować się poza kadrem.  Czyż te napięte mięśnie i uniesione ramiona, dzierżące zapewne trójząb, ugodzą za chwile morską bestię? Czy rozwiane włosy i falująca broda, nie świadczą o pracy w wyjątkowo trudnych warunkach? A to napięcie malujące się na twarzy i skupiony, a jednocześnie wściekły wzrok nie wskazuje na to, że przeciwnik naszego bohatera to raczej nie jest płotka?
Na tym muralu niemal każdy element ciała tę dynamikę podkreśla.

Po trzecie klasyka. Klasyka w formie i treści, która obroni się zawsze. Mamy tu wszystko co znane i pożądane. Dzieło sztuki z rzeźby przeniesione na ścianę i piękno doskonałego  ciała. Mural Posejdona niczym nie ustępuje temu wykonanemu z kamienia, a dodatkowym smaczkiem jest wkomponowanie malowidła w drzwi bezprzylgowe. Na pierwszy rzut oka, drzwi są całkiem niewidoczne, dopiero po głębszym przyjrzeniu się dostrzeżemy klamkę.

Mural Posejdona i jego praktyczne zastosowanie

Gdzie mural z wizerunkiem Posejdona lub innych antycznych dzieł sztuki może mieć swoje zastosowanie? Na pewno wszędzie tam gdzie pojawia się tematyka wody i morza. Nadmorskie promenady do idealne miejsca na tworzenie murali nawiązujących do morza, podobnie jak sale zabaw w morskim stylu i wodne obiekty rekreacyjne, baseny, aquaparki, hotele oraz restauracje w których serwowane są owce morza i ryby. Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń, najważniejsza jest właściwa kompozycja, by mural stał się prawdziwą ozdobą. Ale tym zajmujemy się zawodowo 🙂

Filmik z malowania krok po kroku:

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót