Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural Panorama warszawy namalowana w restauracjii

Urządzamy wnętrze restauracji

Mural zdobiący restaurację zajmuje powierzchnię 16m2 i powstał w 2 dni. Można go podziwiać w lokalu znajdującym się w Warszawie. Całość artystycznego malowidła została wykonana za pomocą aerografu i farb dedykowanych dla tego precyzyjnego urządzenia. Dodatkowe zabezpieczenie powłoką ochronną pomoże zachować żywe kolory dzieła na zdecydowanie dłuższy czas.

Ten mural to klasyczny pejzaż, panorama fragmentu Warszawy, a mianowicie Placu Zamkowego. Temat muralu to piękno warszawskiej architektury. Nie mamy tu jednego, najważniejszego elementu, wszystkie składowe muralu są równie ważne. Cała nasza „pocztówka” została wpisana w namalowany na ścianie otwór o nieregularnym kształcie. Cegiełki nawiązują do starych warszawskich budynków.

Malowanie wnętrza restauracji 

 

Mural w restauracji

Na pierwszym planie mamy przechodnia, który przemierza plac idąc przed siebie. Widzimy jego plecy, jest ubrany w kurtkę i spodnie, a na głowie ma kaszkiet. Oprócz tego spacerowicza, również widzimy kilku innych, na dalszych planach. Z lewej strony widzimy kolumnę Zygmunta III Wazy, oraz wiele budynków, a także wieżę kościoła za nimi. Z prawej strony jeden, wielki budynek – Zamek Królewski. Ta część Śródmieścia Warszawy jest ukazana na muralu w sposób statyczny.

Mural jest namalowany w sepii. Występuje tu wiele głownie ciepłych odcieni beżu i brązu. Niebo jest w jaśniejszej, zaś plac i budynki w ciemniejszej tonacji. Zastosowany został piękny światłocień. Wszystkie elementy i szczegóły na muralu zostały namalowane w sposób realistyczny, zgodny z rzeczywistością. Skala została zachowana. Mamy tu wiele smaczków takich jak, woźnica, latarenki, czy ludzie. Każdy detal został namalowany z ogromną starannością.

Zastosowana została perspektywa zbieżna. Kompozycja jest otwarta, ponieważ mamy wrażenie, że istnieje jej kontynuacja. Natomiast namalowany otwór w ścianie tworzy dla niej ramę. Mural, dzięki zastosowaniu sepii przypomina stare zdjęcie, bądź pocztówkę. Głównym jego atutem są łagodne kontrasty światłocieniowe, wyczuwalny spokój, użyte kolory.

Wystrój restauracji, mural w sepii.

Gorąco polecam artystyczne malarstwo ścienne dla podkreślenia walorów danego miejsca, w aspekcie historycznym ale nie tylko. Wnętrze restauracji z pięknym muralem na ścianie na pewno przyciągnie więcej turystów. Mural stanowi wspaniałe tło dla modnych zdjęć, którymi można pochwalić się na instagramie, czy facebooku. Mural potrafi zmienić każde, nawet najbardziej nudne miejsce w przytulne i stylowe. Malarstwo ścienne w sepii szczególnie polecam przy tworzeniu murali takich jak: pejzaże miejskie, odtwarzanie sylwetek znanych postaci z przeszłości, przenoszenie starych fotografii z własnych zbiorów prosto na ścianę. Sepia daje niepowtarzalny klimat i nutkę dawnych lat, która na pewno wywoła sentyment i nostalgię u oglądających.

Aranżacja restauracji, mural w restauracji, artystyczne malowanie ścianAranżacja restauracji, mural w restauracji, artystyczne malowanie ścian

Dodaj komentarz

Powrót