Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural dla szkoły, artystyczne malowanie szkolnego korytarza, patron szkoły Królowa Bona

Mural na szkolnym korytarzu

Patron szkoły mural Bona Sforza

Malowidło ścienne wykonane na szkolnym korytarzu przedstawiające Królową Bona Sforza patrona szkoły w Obrubnikach. Malowidło to innowacyjna pomoc dydaktyczna oraz jednocześnie element dekoracyjny szkoły. Historyczny portret królowej wraz z mapą Polski danego okresu i nazwa szkoły.

Szkoła Podstawowa w Obrubnikach im. Królowej Bony Sforzy 

Malowanie muralu krok po kroku

 

Malowanie Patronki szkoły Bona Sforza.

Mural na ścianie, wykonany techniką natryskowa za pomocą aerografu, miniaturowego pistoletu do malowanie małych detali. Technika przypomina nieco szkic ołówkiem lub węglem, mural ma lekką forme, jest bardziej konturowy co nadaje mu pewnej lekkości. Malowidło nie zawiera koloru ani modelunku światłocienia, nie występuje tu perspektywa, charakterem przypomina rysunek techniczny.

 

 Mural na szkolnym korytarzu

Mural sam w sobie jest bardzo minimalistyczny a zarazem czytelny, stanowi pewien przekaz, ukazuje patronkę szkoły Królową Bonę w tle mapa Polski za czasów świetności naszego kraju. Malowidło ma aspekt historyczny jak i estetyczny. Przypomina o historii naszego kraju.

W ramach budowania tożsamości szkoły powstało logo z wizerunkiem patronki.  Dzięki temu szkoła podkreśla odrębność i wyjątkowość swojej placówki i wartości, które przekazujemy swoim uczniom.

 

Poniżej malowanie krok po kroku jak powstawał mural upamiętniający patronkę szkoły  w Obrubnikach

Jak pomalować szkolny korytarz?

 

 

 

 

Powrót