Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie obrazu w ultrafiolecie, grafika świecące w UV, mural

Aranżacja ścian w klubie, mural UV

Malowanie ściany w klubie farbami UV (ultrafioletowymi)

Dla miłości nie ma granic i często łączy ona osoby, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Uczuciem – być może tylko przelotnym, być może nie – zapałały do siebie także dwie ślicznotki w klubie, a dokładniej – na jego ścianie. Oto kolejny mural nawiązujący do biomechanicznej stylistyki, namalowany z użyciem farb UV.

Biomechanika w UV

Obraz ten zajął miejsce nad kanapą, tworząc oryginalną, nowoczesną dekorację sali. Do jego wykonania użyto aerografu, pozwalającego na równomierne nałożenie farby i delikatne, miękkie przejścia między poszczególnymi kolorami. Na pierwszym planie przedstawione zostały dwie kobiety, natomiast tło zostało wypełnione skomplikowaną, wielowarstwową strukturą o miękkich liniach, przypominającą komórki układu nerwowego. Został namalowany w monochromatycznej kolorystyce, ale na większości zdjęć widzimy go już z oświetleniem UV. Lampy UV są niezbędne, aby aktywować zawarty w pigmentach specjalnej farby odpowiedni luminofor, substancję, która emituje światło. Dzięki pokryciu muralu taką farbą możemy podziwiać mural w niebieskiej tonacji. Nie wszystkie jednak elementy muralu zostały pomalowane fluorescencyjną farbą w równym stopniu, przez co udało się uzyskać wrażenie głębi – ciemniejsze elementy wydają się nam odleglejsze, jaśniejsze, pokryte luminoforem zdają się być bliżej nas. Mural jest co prawda statyczny, spokojny, jednak po oświetleniu go światłem UV nabiera całkiem nowego wyrazu, staje się odrobinkę bardziej dynamiczny, żywotny. Został on ponadto pokryty specjalnym preparatem ochronnym, dzięki czemu malowidło jest odporne na zabrudzenia i wyblaknięcie. Nie musimy się więc obawiać np. wylanego drinka na ścianę – wszystko bez problemu można umyć. Graffiti będzie więc bardzo długo ozdabiało klub, nadając mu awangardowy, fantastyczny charakter, utrzymany w stylu biomechaniki.

 

Pocałunek z science fiction

Kobiety, zwrócone do nas profilami, nachylają się ku sobie, chcąc się całować. Jedna z nich ma zamknięte oczy, druga, w rozpuszczonych, gładkich włosach, chyba jeszcze ma pewne wątpliwości, sądząc po jej minie. Nie jest to do końca dziwne, gdyż mimo że obie są piękne, jedna z nich jest jednak istotą dość niezwykłą. Jej włosy przypominają spiętrzone fale, a  szyja i twarz naszpikowane są dziwnymi przewodami i kablami. Nie jest więc najzwyklejszą Ziemianką. Tutaj science fiction spotyka się ze zwykłym życiem, chcąc zawrzeć przyjaźń między osobnikami z dwóch różnych światów.

Aranżacja ściany w klubie

Malowanie na ścianie obrazu farbami luminescenycjnymi, mural UV. Obraz widzialny w ultrafiolecie, malowanie grafitti UV na ścianie w klubie Haus. Wystrój klubu opiera się na grafikach ultrafioletowych świecących w świetle UV ultrafioletowym daje to bardzo ciekawe efety wizualne.

 

Dodaj komentarz

Powrót