Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural z gry komputerowej Call of Duty

W przededniu premiery najnowszej edycji gry Call of Duty w polskim oddziale producenta gry firmy Infinity Ward w Krakowie powstał mural z głównym motywem z gry Call of Duty: Modern Warfare II.
Gra Call of Duty wydawana od 2002 roku, doczekała się 19 edycji, najnowszą będzie można kupić w regularnej sprzedaży już od 28 października 2022 r. Jest to niesamowita gratka dla fanów tej gry.
Call of Duty jest serią kultowych gier komputerowych z gatunku strzelanek o tematyce wojennej, której głównym wydawcą jest firma Activision, a głównym producentem Infinity Ward. Gra osadzona w wojennych realiach na przestrzeni dwudziestu lat istnienia na rynku gier komputerowych została doceniona przez graczy i krytyków i sprzedawana w milionowych nakładach osiągając ogromny sukces komercyjny.

Seria Call of Duty opiera się na pomyśle, według którego gracz uczestniczy w różnorodnych konfliktach, w których nigdy nie walczy sam – w rozgrywce jednoosobowej towarzyszą mu sojusznicy sterowani przez komputer. Popularność zdobywa również gra wieloosobowa poprzez Internet, umożliwiająca graczom doskonalenie swego sprzętu wojskowego i umiejętności poprzez eliminację przeciwników. Cechą charakterystyczną gier z tej serii jest widowiskowa, dynamiczna akcja.

Powstawanie obrazu krok po kroku: mural z gry Call od Duty

Okładka Call of Duty: Modern Warfare II w formie muralu

Mural, który powstał w biurze producenta gry w Krakowie jest wierną kopią okładki najnowszej edycji gry. Malowidło zostało wykonane na korytarzu biura. Jest to czarno-biały portret żołnierza w pełnym uzbrojeniu, w budzącej grozę masce imitującej trupią czaszkę, z tła przenikają fluorescencyjne zielone refleksy światła. Cały motyw z gry Call of Duty jest utrzymany w mrocznym klimacie. Uwagę przykuwa i zatrzymuje wzrok, skupione spojrzenie wyzierające spod maski. Jest to taki typ malowidła, obok którego nie da się przejść obojętnie. Może się podobać lub nie, ale na pewno wzbudza emocje, a o to właśnie chodzi.

Malowanie motywów z gier, gdzie i po co?

Malowanie motywów z gier komputerowych to sposób na prowadzenie urozmaiconej, ciekawej, angażującej odbiorców kampanii promocyjnej produktu. Malowanie motywów z gier komputerowych świetnie sprawdza się w przestrzeniach wystawnych, różnego rodzaju tematycznych targach takich jak Pyrkon czy Comic Con, wystawach, eventach, wszędzie tam, gdzie fani gry mogą się spotkać, wymienić się opiniami, ale i dobrze się bawić np. robiąc sobie zdjęcia na tle muralu. Sam proces malowania muralu jest atrakcyjny i ciekawy dla odbiorców, a efekt końcowy jest oryginalnym tłem zarówno we wnętrzach biznesowych jak i prywatnych.
https://www.youtube.com/watch?v=UsvXS_-PItc
Mural z gry Call of Dutu
DSC03680DSC05154
Powrót