Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Malowanie ścian w kręgielni, mural 3D

Malowanie kręgielni

Aranżacja ścian w kręgielni, malarstwo ścienne

Aranżacja ściany w kręgielni, malowidła ścienne o tematyce pirackiej zagościły na ścianach w kręgielni, tworząc niezwykłą mieszankę bojowych,  dynamicznych scen. Jest to projekt autorski: Ariel Kula – „Pracownia Malarstwa Artystycznego”. Spójrzmy, co jeszcze ciekawego kryje kręgielnia na swych ścianach.

Prezentowane malowidła zawładneły wszystkimi ścianami kręgielni tworząc niebanalną oprawę. Użycie aerografu pozwoliło na delikatne, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami. Dzięki zastosowaniu perspektywy pomieszczenie optycznie powiększyło metraż pomieszczenia.

Malowanie ścian w kręgielni:

Aranżacja kręgielni

Fototapety ścienne są często stosowane jako aranżacja wnętrz. Jednak naklejane fototapety na ścianę mają swoje mankamenty, często widać linie złączeń, zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu. Alternatywą do fototapet jest ręczne artystyczne malowanie ścian 3D pędzlem bądź aerografem. Malowanie jest oczywiście bardziej pracochłonne niż nakładanie gotowej fototapety, przez co koszty pracy są wyższe. Ale efekt końcowy jest z pewnością wart włożonej pracy. Zobaczcie sami. Tak zaaranżowana kręgielnia na pewno bardziej przypadnie do gustu odwiedzającym gościom.

Malowanie murali, zwłaszcza o tak dużych powierzchniach, wymaga wcześniejszego, bardzo dokładnego projektu koncepcyjnego. Poszczególne obrazy powstające na kolejnych ścianach muszą się ze sobą komponować formą i kolorystycznie tworzyć zgraną spójną całość. Jest to ważne, jeśli motyw przewodni ma dominować na głównej ścianie a pozostałe ściany maja za zadanie być tłem pod główny motyw tzw. efekt dominanty. Dzięki temu możliwe stanie się wyczarowanie baśniowego świata.
Zapraszam również do obejrzenia bloga: Malowanie Murali

Komentarze są wyłączone.

Powrót