Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Malowanie kosmosu w bawialni Bajkoland w Jarocinie

Malowidło ścienne przedstawiające kosmos powstało w bawialni „Bajkoland” w Jarocinie w niedużej salce urodzinowej która pełni funkcje pokoju imprezowego na urodziny w kompleksie Bajkolandu. W tym pomieszczeniu zostały wymalowane wszystkie ściany oraz sufit. Gdzie nie spojrzeć tam rozpościera się bezkres kosmosu, gwiazd, planet, mgławic, kwazary, galaktyki i całe piękno kosmosu.

Całość została wykonana farbami klasycznymi do tworzenia murali z pomocą aerografu, a także specjalnymi farbami luminescencyjnymi , które reagują na światło UV, świeca w ciemności po oświetleniu lampa ultrafioletową.

Tematem pracy jest potęga wszechświata, piękny i nadal tajemniczy kosmos. Malowidło sprawia, że sala urodzinowa w bawialni Bajkoland jest miejscem wyjątkowym i wręcz magicznym. Będąc w tym miejscu można poczuć się częścią czegoś wyjątkowego jak wzięcie udziału w kosmicznej odysei, a przy okazji nasze pociechy miło spędzą czas ze swoimi rówieśnikami na beztroskiej zabawie .

Kosmiczny pejzaż, bajkowa atmosfera i piękno kosmicznego bezkresu tak można podsumować wystrój sali urodzinowej, malowanie kosmosu w sali zabaw:

Nieocenione piękno kosmosu w bawialni Bajkoland

Wewnątrz nie ważne gdzie spojrzymy – widzimy i czujemy ogrom głębi. Ze względu na miliony przeróżnie gwiazd, kwazarów, asteroidów, mamy tu wieloplanowość. Niektóre elementy wysuwają się do przodu, gdyż są namalowane bliżej oglądającego, jak na przykład wielkie rozproszone w różnych kierunkach asteroidy, czy astronauta i statek kosmiczny.  Galaktyka rozpościera się nie tylko na wszystkich  ścianach wewnątrz ale także na suficie!

Kompozycja, na którą składa się wiele elementów jest dynamiczna. Gdziekolwiek nie sięgnąć okiem, tam coś się dzieje. Z pewnością to nie jest spokojna noc, gdzie na nieboskłonie widać tylko małą i wielką niedźwiedzicę oraz gwiazdę polarną i kilka małych gwiazdeczek. Na tych ścianach rozgrywa się prawdziwa kosmiczna przygoda. Mamy tutaj lepszy widok niż nawet z kosmicznego Teleskopu Hubble’a! Każdy może poczuć się jak mały  astronom, fizyk, czy odkrywca.

Kosmiczna przygoda w sali urodzinowej, mural 3D

Na jednej ze ścianie znajduje się kosmonauta w skafandrze. Jest on poza statkiem kosmicznym. Dookoła jest pełno gwiezdnego pyłu w pięknym gradientowo zmieniającym się kolorze niebieskim i fioletowym. Za nim znajduje się satelita. Mamy tutaj wiele planów, dzięki temu, że pasma gwiezdnego pyłu układają się jeden za drugim. To wszystko daje poczucie ogromnej wielowymiarowości, bezkresu.

Kolory wszystkich przedstawionych planet, latających pojazdów kosmicznych, kosmonautów są zgodne z rzeczywistością. Wywołuje to duże wrażenie realizmu, tak samo jak otwartość kompozycji. Pomimo wielu namalowanych elementów nie tracimy poczucia równowagi. Nie ma tu chaosu, ani przypadkowości. Wszystko w kosmosie ma swój porządek.

Tak wielowymiarowy mural z piękną grą światła daje cudowne efekty. Któż nie chciałby zasypiać i spoglądać, zamykając coraz bardziej powieki zatracając się w pięknie nieba nocą?

Malowanie kosmosu, mural 3D

Komentarze są wyłączone.

Powrót