Komiks na ścianie aranżacja pokoju dziecięcego

To zdecydowanie najbardziej żartobliwy i kreatywny mural, dzięki któremu pokój nabrał osobistego charakteru, a dziecko mogło włożyć ogromny wkład w jego aranżację.

Pokój chłopca malowanie komiksu na ścianie  w stylu „Gwiezdnych Wojen”.  Motywem przewodnim tego malowidła są klocki lego stylizowane na Gwiezdne Wojny oraz Harrego Pottera. Malowidło ścienne ma charakter komiksu. Fabuła tej pracy jest wymieszana. Komiks opowiada pewną historię przeplatanych losów bohaterów z Gwiezdnych Wojen i Harrego Pottera. Obraz jest podzielony na scenki ze śmiesznymi dialogami. Całość daje ciekawy efekt wizualny. Także ciekawym zabiegiem aranżacji tego pokoju jest pomalowanie dwóch ścian, co daje przytulny kącik. Artystyczne malowanie jest bardzo oryginalny sposób na aranżacje pokoju dziecięcego. Pokój ten odzwierciedla zainteresowania dziecka przez co dziecko bardzo dobrze się czuje w swoim pokoju. Kolorystyka malowidła jest dość ciemna ponieważ akcja fabuły tej pracy dzieje sie w nocy, dla kontrastu scenki komiksu oddzielone zostały jasnymi ramkami co ożywia w pewien sposób pracę.

 

Pokój chłopca malowanie komiksu na ścianie:

 

Malowanie komiksu na ścianie, komiksowy mix

W konwencji komiksu postaci z filmów Georga Lucasa, m. in. Luke, Yoda, Lord Vader, R2D2, C-350, Obi-Wan Kenobi czy księżniczka Leia, spotkali się z Harrym, Hermioną, Ronem,  dyrektorem Dumbledorem i Lordem Voldemortem. To już całkiem zakręcona historia, a żeby nie była zbyt oczywista postaci zostały dodatkowo przedstawione jako ludziki z klocków Lego. W ten sposób na dwóch ścianach powstała oryginalna i wyjątkowa historia. Poszczególne scenki oddzielone są od siebie białymi ramkami, bohaterzy rozmawiają ze sobą, a ich dialogi umieszczone zostały w białych dymkach. Komiks cechuje się sporą dynamiką, poszczególne obrazki namalowano w oparciu o perspektywę, kolorystyka jest natomiast spokojna, stonowana, aczkolwiek całkiem nasycona.

Malowidło zostało namalowane za pomocą aerografu, który pozwala na uzyskanie równomiernej warstwy farb, a szczegóły oraz dialogi zostały dopracowane za pomocą pędzelka. Historia nie straci na świeżości, ponieważ graffiti zostało pokryte specjalnym lakierem ochronnym, dzięki czemu kolory nie wyblakną, a malunek jest odporny na zabrudzenia i mycie.

 

Harry Potter i Gwiezdne wojny

We współczesnym świecie każdy bez wątpienia doskonale zna zarówno „Gwiezdne wojny” jak również „Harry’ego Pottera”, albo przynajmniej słyszał o nich. Jasne jest więc, że świat kosmicznych rycerzy Jedi, walczących za pomocą mieczy świetlnych i broniących Republiki Galaktycznej,  oraz młodych czarodziei, żyjących na terenie Wielkiej Brytanii i uczących się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, diametralnie się od siebie różni, przynajmniej w detalach. Jednak w obu opowieściach występuje strona zła, reprezentowana w „Gwiezdnych Wojnach” przez Lorda Vadera, a w powieści Rowling przez Lorda Voldemorta, głównym bohaterem jest obdarzony wyjątkową mocą młody mężczyzna – Luke Skywalker oraz Harry Potter – który dorasta pod okiem starego i mądrego mentora –  Obi-Wan Kenobi i Albus Dumbledore.

Zapewne podobne paralele można by jeszcze dłużej wymieniać, mimo wszystko jednak na pierwszy rzut oka ciężko te dwa fikcyjne rzeczywistości połączyć ze sobą. Wyobraźnia ludzka jest jednak nieograniczona i na trójwymiarowym malowidle ściennym w pokoju pewnego młodego fana fantastyki te dwa uniwersa zostały ze sobą zmiksowane.

 

Więcej zdjęć z malowanie pokoi dziecięcych na stronie: Pokoje dziecięce

Powrót