Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie obrazu na ścianie farbami UV bar Warszawa

Malowanie farbami fluorescencyjnymi, UV

Malowanie farbami fluorescencyjnymi UV

Od czasów Wembley w 1973 roku nie mieliśmy być może już spektakularnych sukcesów w piłce nożnej, jednak bez wątpienia to najpopularniejszy sport w Polsce. Puste ulice i zajęte miejsca przed telewizorami podczas ostatniego Euro 2016, podczas którego nasza drużyna zdołała awansować do ćwierćfinału i dopiero w rzutach karnych uległa Portugalii, są na to dowodem. A pomiędzy takimi sportowymi świętami kibicujemy naszym ulubionym klubom. Sprawdźmy, jakiej drużynie poświęcony został prezentowany w tym poście trójwymiarowy mural pokryty farbami fluorescencyjnymi.

 

Legia w akcji

Zieleń, biel i czerwień – oto dumne kolory Legii Warszawa, klubu z tradycjami przedwojennymi. Jej piłkarze zostali przedstawieni w dwóch, bardzo dynamicznych sytuacjach. Pierwszy piłkarz przygotowuje się do strzału i za chwalę będzie atakował bramkę przeciwników. Jest umięśniony, nie zaniedbał więc treningów, a piłka znajduje się dokładnie przed jego prawą nogą. Wszystko mu sprzyja. Po jego twarzy możemy jednak zauważyć, jak duży jest to wysiłek i jak bardzo piłkarz angażuje się w grę. Druga sytuacja jest dosłownie podbramkowa – jeden piłkarz, ślizgiem, opierając się już jedną ręką o murawę, próbuje oddać strzał, w czym wydatnie przeszkadza mu bramkarz drużyny przeciwników. On także leży już na boisku i wyciąga jeszcze rękę, chcąc zatrzymać piłkę. Ta akcja jest jeszcze bardziej dynamiczna – aż grudki ziemi wzbiły się spod piłkarskich korków do góry.

Nie byłoby jednak piłki nożnej bez fanów, a  więc i fanek – jedną z bohaterek malowidła jest bardzo ponętna kibicka. Ubrana w skąpy strój kąpielowy trzyma wysoko ponad głową piłkę do nogi i zalotnie popatruje. A  żeby nie było pomyłki z kim mamy do czynienia, na muralu zagościł jeszcze napis „Polska” oraz logo PZPN.

 

 

 

Malowanie farbami fluorescencyjnymi obrazu na ścianie w barze

Mural jest zdecydowanie dynamiczny, ruch piłkarzy jest prawie że wyczuwalny. Perspektywa pozwoliła na uzyskanie głębi i optyczne powiększenie lokalu. Dzięki metodzie natryskowej farby zostały równomierne nałożone, nie ma więc żadnych niedoskonałości i zacieków. Aerograf pozwolił również na subtelne przejścia kolorystyczne. Detale wykończono za pomocą pędzla.

Piłka nożna to dyscyplina dbająca o rozgłos i blask. Tutaj nie może być inaczej – mural został pokryty specjalna farbą, której pigmenty zostały wzbogacone o  specyficzny związek chemiczny – luminofor. Pod wpływem aktywatora, lampy UV, graffiti świeci własnym, zimnym światłem. Jest to efekt luminescencji, który możemy zaobserwować na zamieszczonych zdjęciach. W zwykłym świetle widzimy malowidło utrzymane w monochromatycznej tonacji, o zróżnicowanym natężeniu. Jedynym kolorystycznym akcentem są barwy Legii. Tło jest delikatnie rozmyte. W ultrafioletowym świetle mural mieni się natomiast błękitną poświatą, emitując własne światło. W obu wersjach malowidło jest atrakcyjną dekoracją, przyciągającą uwagę. Malowidła ścienne są trafionym pomysłem na aranżację lokalu użytkowego, pozwalając wyróżnić się i dać się zapamiętać gościom.

 

Dodaj komentarz

Powrót