Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w klasie językowej, sala niemieckiego

Mural na szkolnym korytarzu w szkole

Malowanie w klasie językowej

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że języki warto znać. Zwłaszcza języki krajów sąsiadujących. Aby warunki były sprzyjające, a efekty zadawalające, szkoła zadbała nie tylko o pomoce naukowe, ale i o otoczenie. Projektem muralu i wykonaniem zajęliśmy się my.

Projekt przygotowujemy w oparciu o ogólną koncepcję i potrzebę klienta (w tym wypadku szkoły, klasa języka niemieckiego). Ostateczna wersja jest wypadkową wizji klienta i naszego doświadczenia w projektowaniu murali. Gdy już projekt zostanie zaakceptowany przystępujemy do prac malarskich. Malowanie w klasie językowej to coś co dobrze znamy i bardzo lubimy. Każda namalowana przez nas klasa językowa w Polsce jest niepowtarzalna. Często stosujemy technikę kolażu, która pozwala swobodnie żonglować wariantami grafik w zależności od potrzeb i upodobań.

 

Klasa języka niemieckiego,  ciekawy pomysł na aranżacje pracowni językowej mural wykonany w Zespole Szkół nr. 6 Mikołaja Reja w Szczecinie:

 

Mural w szkolnym korytarzu

Decyzją szkoły wystrój klasy pozostał neutralny, ale fragment korytarza, w którym znajduje się wejście do klasy językowej ozdobił tematyczny mural, który odmienił oblicze szkoły. Malowidło pozostało w stonowanych czarno-białych barwach, z dodatkiem akcentów w kolorach niemieckiej flagi. Po prawej stronie muralu namalowaliśmy kultowy niemiecki bajkowy zamek w Neuschwanstein w Bawarii, kojarzony często z zamkiem Disney’a, a po lewej stronie znajduje się kolaż wielu atrybutów charakterystycznych dla Niemiec. W centralnym punkcie muralu w szkolnym korytarzu znajduje się kultowy VW Garbus w żółtym kolorze, wkomponowany w tło urokliwego miasteczka. Perspektywa, daje wrażenie przestronności i głębi, jest ciekawa dla odbiorcy, przykuwa wzrok. Na skraju ściany korytarza prowadzącego do klasy językowej namalowaliśmy mapę Niemiec w podziale na landy oraz niemieckie godło. Całość choć zróżnicowana, pozostaje spójna tematycznie i kolorystycznie.

 

Szkolne murale

Murale w klasie języka niemieckiego namalowany na szkolnym korytarzu. Murale w skole oddziaływują na odbiorcę, inspirują, podnoszą estetykę otoczenia, zmuszają do refleksji lub przedstawiają dany temat, poruszają problem. Sztuka mo ogromne oddziaływanie. Jedem obraz ma większą moc oddziaływania niż tysiące słów.

Klasa języka niemieckiego:

Malowanie sali języka niemieckiego, ciekawy pomysł na mural w klasie

Mural w szkole, wejście do pracowni językowej klasa niemieckiego

 

Podobne realizacje, malowanie w sali języka niemieckiego:

  1. Sala języka niemieckiego 

Komentarze są wyłączone.

Powrót