Jak pomalować pokój młodzieżowy

Malowanie użlowca, mural mono0chromayczny

Jak pomalować pokój młodzieżowy

Graffiti przedstawiające zawodnika wyścigu motocyklowego powstało w Gdańsku, w mieszkaniu prywatnym a dokładnie w pokoju młodzieżowym. Cała powierzchnia malowidła ma 7m2, a jego wykonanie zajęło 2 dni. Aranżacja ściany podkreśla ulubiony sport oraz pasję właściciela. Jest to przykład malarstwa w nowoczesnym, świeżym stylu. Mural został wykonany przy użyciu aerografu oraz farb akrylowych dedykowanych do urządzeń precyzyjnych, wyróżniających się bardzo dobrym pigmentem. Na koniec w całości zabezpieczony powłoką chroniącą przed zabrudzeniami, a także przed blaknięciem kolorów.

Speedway we własnym pokoju!

 

Malowanie pokoju młodzieżowego

Tematem malowidła ściennego jest sport żużlowy, a ściślej mówiąc wyścig motocyklowy na torze. Naszym głównym bohaterem jest zawodnik gdańskiego klubu GKS Wybrzeże i to na niego skierowana jest cała uwaga. Na pierwszym planie znajduje się nasz żużlowiec. Na drugim planie mamy rozmazane tło, czyli delikatnie zaznaczony tor żużlowy oraz barierki. Tłem całego muralu jest grafitowa, ciemno szara ściana. Jest to kompozycja jedno-figurowa, skupienie pada tu na jedną główną postać. Jej układ jest otwarty, dynamiczny, gdyż mamy tu zdecydowane wrażenie ruchu. Użyte barwy to biel i czerń oraz ich połączenia z mniejszym lub większym udziałem jednego bądź drugiego koloru, czyli bardzo modna szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach  czarno-biała, mono-chromatyczna aranżacja ściany.

Graffiti w pokoju młodzieżowym

Zastosowana tu perspektywa jest ukośna, punkty zbiegu są poza obrazem. Światło jest wyraźne, padające z góry i doskonale oświetlające sylwetkę żużlowca. Kombinezon naszego bohatera jest bardzo jasny i ładnie kontrastuje z ciemnym tłem. Mamy tu bardzo ładną grę światła, a brzegi malowidła są potraktowane gradientowo i spokojnie przenikają w obszar tła. Cały motor, a także zawodnik został namalowany bardzo realistycznie z dbałością o wszelkie detale i szczegóły, chociażby takie jak nazwa klubu, czy jego herb. Faktura opon także została bezbłędnie oddana, jej wypustki  zostały podkreślone światłocieniem. Obydwa koła, a szczególnie przednie jest namalowane idealnie. Nie ma tu żadnych zakłamań perspektywicznych. Szprychy, amortyzator, wszystko wygląda perfekcyjnie. Bardzo fajny efekt dają również drobinki żużlu wznoszące się w powietrze, co podkreśla pęd i szybkość motocyklu.

Mural pomimo tego, że jednak bije z niego sporo emocji, można powiedzieć, że jest minimalistyczny. Jest to akcent na jednej ze ścian w nowoczesnym pomieszczeniu, w którym dominuje kolor biały, a także szarości. Takie uwiecznienie swojego zainteresowania wprowadza intymny, niepowtarzalny nastrój w mieszkaniu. Jest to oryginalny wybór oraz alternatywa dla często bez większego ładu i w nadmiarze przywieszanych na ścianie fotografii, czy innych dekoracji. Jest to taka „kropka nad i”, dzięki której wnętrze nabiera smaku. Cie co nie wiedzą jak pomalować pokój młodzieżowy mogą się zainspirować. Uważam, że jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie aby wybrane, ulubione, ukazujące nasz charakter zdjęcie odwzorować i uwiecznić na ścianie. Polecam nie tylko dla entuzjastów żużlu!

Więcej zdjęć na blogu Malarstwo ścienne

Powrót