Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Hulk ,mural

 Graffiti w pokoju młodzieżowym

Wielki, zielony, o niezwykle rozbudowanej muskulaturze. Potrzeba więcej informacji, aby odgadnąć, o kim mowa? Pewnie nie, ale wypada jednak doprecyzować sylwetkę tego amerykańskiego superbohatera. Nie zawsze jednak tak wyglądał. Kiedyś był to zwykły śmiertelnik, choć o niezwykłym umyśle, gdyż fizyk pracujący nad promieniowaniem gamma był obiecującą postacią w świecie nauki. Robertowi Bruce Bannerowi przydarzył się jednak brzemienny w skutkach wypadek – uległ napromieniowaniu i uległ nieprzewidzianym transformacjom, zmieniając się w niezwykle wytrzymałą i silną, humanoidalną istotę. Chyba nie da się dłużej nie wymienić jego imienia – oto Hulk! Graffiti w pokoju dziecięcym. I właśnie on pojawił się w młodzieżowym pokoju na muralu 3D.

Komiksowe graffiti w pokoju dziecięcym

Taki oto, dynamiczny mural ozdobił pokój pewnego nastolatka, zapewne wielbiciela komiksów Marvela. Jak w przypadku innych murali, został on stworzony za pomocą aerografu oraz zalakierowany specjalnym preparatem ochronnym. Dzięki metodzie natryskowej graffiti cechuje się więc równomiernie nałożonymi farbami, które w subtelny sposób przechodzą w poszczególne odcienie. Lakier ochronny zapewnia natomiast odporność na zabrudzenia oraz dba o niezmienne nasycenie barw. Paleta kolorystyczna nie jest szeroka, obejmuje zielenie, błękity oraz szarości, jednak kolory są nasycone i żywe. Hulk jest dobrze wycieniowany, co wpływa na efekt trójwymiarowości. Cała scena jest dynamiczna, odznacza się sporymi emocjami, energią. Hulk został ukazany w specyficznej pozycji,  poprzez którą efekt trójwymiarowości został dodatkowo spotęgowany. Graffiti otworzyło wizualnie pokój na nowe przestrzenie, ale przede wszystkim nadało mu oryginalnego, wyrazistego charakteru. Oto pokój fana komiksów.

Mural w pokoju młodzieżowym, Hulk – niszczyciel ścian

Pojawił się to jednak zbyt delikatne sformułowanie – Hulk nie czeka na zaproszenia i gładkie słówka. Toruje sobie drogę jak umie, bądź jak w tym przypadku niszczy ścianę i przechodzi przez nią. Tylko słabeusze używają drzwi, którymi Hulk gardzi. On po prostu rozbija w drobny mak jedną pięścią całe ściany. Musiał się chyba bardzo rozeźlić, gdyż minę ma groźną – zdecydowanie lepiej nie podchodzić do niego. Zresztą już ze względu na niezwykłą muskulaturę nie ma co się spoufalać z Hulkiem. Mural wykonany na ścianie w pokoju dziecka. Malowidło przedstawia postać Hulka z filmu Avengers. Jest to zielony wiecznie ściekły ludzik który wszystko demoluje wokół siebie.

Aranżacja ściany w pokoju młodzieżowym

Artystyczne malowanie graffiti w pokoju młodzieżowym, motyw z filmu Avengerss a dokładnie  jeden  bohaterów czyli Halk. Ci co wiedzą o co chodzi z tą postacią to chyba nie muszę opisywać. Halk jest kwintesencją ludzkiej wściekłości, agresywności, symbolizuje dążenie do samozniszczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Powrót