Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie ściany w przedszkolu, mural 3D

Artystyczne malowanie ściany w przedszkolu, mural 3D

Dekoracja ścienna w przedszkolu

Przedszkole wybrało dekorację ścienną, aby wprowadzić pozytywną atmosferę i wzbudzić radość wśród najmłodszych. Malowidło wykonane techniką akrylową o powierzchni 21 m2 przedstawia scenkę leśną ze zwierzątkami i postacią w centralnym tle czytającą książkę leśnym zwierzakom. Mural ma bardzo spokojna kompozycję oraz ciepły i miły nastrój. 

Dekoracja ścienne w przedszkolu namalowane na ścianie:

 

Podobne prace murale w przedszkolach link: Murale w przedszkolach 

 

 Jak wybrać odpowiednią kolorystykę malowidła ściennego?

Kolorystyka malowidła ściennego jest w ciemniej tonacji przez stosowanie nieco ciemniejszych pigmentów. Głownie dominuje kolorystyka zieleni, brązów, żółci o różnym stopniu jasności i nasyceniu. Występująca tam gama barw jest w tonacji ziemistej, dominuje kolor zielony który jest przełamana najczęściej z brązem i pomarańczowym kolorem. Dekoracja ścienna w przedszkolu jest bardzo wyraźna,  wszystkie postacie i elementy w scence zostały wykonturowane co nadało ostrości.

Faktura malowidła – jak wykorzystać ją w aranżacji przedszkola?

W obrazie mocno wyróżnia się faktura, najlepiej widać to na drzewach (faktura drewna), liściach i zieleni, elementy faktury są mocno zróżnicowane od gładkich powierzchni po mocniej fakturowane elementy w zależności od oczekiwanego efektu. Scenka malowidła została tak zaaranżowana by stworzyć perspektywę, w malowidle występuje trój planowość tła co daje złudzenie przestrzeni i trójwymiarowości w malowanej scence.

Perspektywa malowidła ściennego jak stworzyć trójwymiarową głębię?

Dekoracja ścianna w przedszkolu – obraz, składa się z trzech planów: I plan na którym znajdują się: postacie, kwiaty i wszystkie inne elementy występujące najbliżej, elementy te wylewają nam się z obrazka. Na drugim planie dalsze elementy tła takie jak rzeka, drzewa i zwierzęta no i III plan gdzie widzimy dalsze tło drzew, horyzont, niebo chmury.

Kompozycja malowidła ściennego jest raczej statyczna, nie widać tu ruchy oprócz ptaków w tle i zwierząt, główna scenka czyli postać w centralnym planie jest statyczna, postać siedzi na grzybie i czyta książkę którą z zapartym tchem słuchają zwierzęta leśne.

Jak wprowadzić radość i bajkowy świat do przedszkola?

Malowidło ścienne w większości wykonane techniką natryskową za pomocą areografu. Obraz rozweselił monotonny korytarz, sprawił że szatnia stała sie radosna, grafika ścienne pozytywnie nastraja dzieci, wprowadza w świat bajki, zachęca do przychodzenia i zabawy w przedszkolu najmłodszych

 

Więcej ciekawych i inspirujących projektów znajda Państwo na naszym Instagramie i Facebooku:

Poniżej play lista video filmików z malowania w różnych przedszkolach i szkołach:

Podobne prace murale w przedszkolach link: Murale w przedszkolach 

Powrót