Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Monochromatyczny obraz w metal loft hause

Mural o powierzchni 3,5 m 2 został namalowany w domu prywatnym na ścianie pokoju.  Grafika przedstawia okładkę płyty kultowego zespołu Metallica. Monochromatyczny obraz znajduje się w tak zwanym Metal loft hause. Jest to wielkie mieszkanie, którego pomieszczenia zostały ozdobione rockowymi detalami. To znaczy, że wszędzie możemy zetknąć się z motywami, w których przeważającym kolorem jest czarny. Wracając do naszego głównego motywu zdobiącego ścianę, to zdanie fanów rockowego zespołu co do tej okładki jest podzielone. Ciekawostką jest to, że przypomina ona okładkę innego zespołu, a mianowicie „Odd Fellows Rest” kapeli Crowbar. Jednakże lider zespołu Crowbar nie dopatruje się podobieństwa i nie ma nic przeciwko nawet jeśli ktoś inny je widzi. Oba zespoły  znają się i darzą szacunkiem. Dodatkowo na pewno żaden z nich nie miałby nic przeciwko aby zaistnieć na ścianach w metal loft hausie.

Mural w lofcie inspirowany okładka płyty Metallica „Hardwired… to self-destruct”

 

Malowidło ścienne dla fanów metalu

Widząc ten czarno biały monochromatyczny obraz nie możemy pozostać obojętni na jego siłę wyrazu. Dlatego ten, kto wejdzie do Metal Loft Hausu i zobaczy ten mural na pewno będzie pod dużym wrażeniem. Malowidło jest jednoplanowe. Mamy tu popiersie mężczyzny, którego twarz ukazana jest z półprofilu, a wzrok skierowany na dół. Na jego twarz nakładają się inne twarze. Także są to twarze naszego bohatera, jednakże jest on przedstawiony tak dynamicznie, jakby jego twarz właśnie w tej chwili rozdzierała się, jakby próbował zapanować nad swoimi emocjami ale nie potrafi tego zrobić. Mamy tu przedstawione różne oblicza bohatera, grymasy szaleństwo,  dobrej zabawy, ciekawość, wygłupy, ekspresję emocji towarzyszących na koncertach jest wręcz namacalna.

Mural okładka płyty „Hardwired… to self-destruct” w metal loft hause

Cała praca jest monochromatyczna. Mamy tu przekrój od bieli, poprzez szarości aż do czerni w niektórych elementach pracy.  Subtelny modelunek światłocieniowy. Okładka płyty w oryginale jest kolorowa, aczkolwiek moim zdaniem lepiej wygląda w szarościach. Zdecydowanie dodaje to charakteru i nowoczesnego looku. Jest tu również napis – tytuł płyty. Zaletą obrazu w metal loft hause jest też trójwymiarowość. Praca nie jest ani trochę płaska. Dobrze się ją ogląda i każda z twarzy masek naszego bohatera jest dopracowana. To malarstwo realistyczne, oblicza bohatera mają pięknie  bliki świetlne.

 

Mural w mieszkaniu, okładka płyty Metalica

Mural w lofcie, okładki płyty Metallica

Komentarze są wyłączone.

Powrót