Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w salonie kosmetycznym
17 września, 2016
bitwa morska obraz malowany na ścianie w pokoju chłopięcym, aranżacja ściany

Malowanie na ścianie obrazu z II wojny światowej

Malowidło ścienne dla młodych fanów militariów

Bez wątpienia II wojna światowa była jedną z najczarniejszych kart w historii Europy i całego świata, mimo to do dzisiaj jej przebieg, bitwy i tajemnice pozostają fascynującym tematem nie tylko dla historyków, ale także dla amatorów i pasjonatów historii i militariów. Produkcje takie jak chociażby „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Czas honoru”, „Miasto 44” czy „Jutro idziemy do kina” świadczą o niegasnącym zainteresowaniu tą tematyką i jej niezmiennie dużej popularności. Natomiast jeden z młodych fanów historii, militariów i modelarstwa zdecydował się na bitewny mural w swoim pokoju.

 

Malowanie nitwy morskiej w pokoju chłopca

Pokój chłopca, mural ścienny

Malowidło ścienne dla młodych fanów militariów i historii, będący wyobrażeniem nie lada bitwy, toczącej się w powietrzu i na morzu. Nie brakuje tutaj akcji: bomb, ognia i szybkości. Murale to świetny pomysł na zagospodarowanie w fantazyjny sposób kawałka wolnej przestrzeni na ścianie. Możemy wyczarować najwymyślniejsze kompozycje i sprawić uśmiech zarówno dzieciom, jak i dorosłym domowników. Wystarczy puścić wodze wyobraźni – niech obrazy w naszej głowie galopują jak rumaki!

 

 
Historyczne graffiti w pokoju dziecka

Takie właśnie malowidło ścienne zagościło w pokoju młodzieżowym. Zostało namalowane z przewagą metalicznych odcieni szarości i niebieskiego koloru, dużą uwagę zwrócono na szczegóły. Mural został podzielony na pierwszy i drugi plan oraz tło, a ponadto, dzięki zastosowaniu perspektywy, stał się on trójwymiarowy, wizualnie zwiększając powierzchnię pomieszczenia. Mural namalowany został za pomocą aerografu i dodatkowo zabezpieczony specjalnym preparatem, dzięki czemu jest odporny na mycie. Ukazana scena nie straci więc przez bardzo długi czas ani na dynamice, ani na nasyceniu kolorystycznym.  Malowidło jest bardzo dynamiczne, maszyny wojenne ukazane zostały w ruchu, smugi dymu, ogień i fale na wodzie wzmacniają żywotność sceny i wrażenie pełnej napięcia akcji. Graffiti stanowi nie tylko oryginalną dekorację pokoju nastolatka, ale ma też zdecydowanie walor edukacyjny, przybliżając odbiorcy zagadnienia z najnowszej historii. Dzięki malowidłu możemy w bezpieczny sposób przenieść się do przeszłości i stać się świadkami wojennych manewrów, dodatkowo w wysoce estetyczny sposób.

 

 

Powietrzno-morski bój

Jedna ściana pokoju młodzieżowego przemieniła się w otwarte morze, na którym toczy się walka. Na pierwszym planie znajduje się olbrzymi okręt wojenny, z dział którego nieprzerwanie toczy się ogień. Jednak jeszcze bardziej zacięty bój ma miejsce nie na morzu, a w powietrzu – to tutaj właśnie samoloty alianckie próbują zestrzelić wrogie nazistowskie Messerschmitty. Fale i strumienie wody znaczą linię bombardowania, niebo zasnute jest nie tylko chmurami, ale także wojennym dymem. Jednego Messerschmitta pewnością udało się już zniszczyć żołnierzom alianckim – widoczny na pierwszym planie niemiecki samolot dymi z silników i bezdyskusyjnie spada. Niektóre myśliwce widoczne w tle również zostały już trafione i pikują w dół – za moment także one zderzą się z twardą taflą wody. Trudno jednak w wojennym zawirowaniu rozpoznać dokładnie sprzymierzeńców i wrogów. W dali widać kolejne samoloty, nie możemy jednak ze stuprocentową pewnością stwierdzić, kto nadlatuje: Anglicy i Amerykanie czy też może jednak Niemcy.

Bitewny mural w pokoju chłopca

Bitewny mural dla pasjonatów modelarstwa, przedstawiający potyczkę z II wojny światowej na dwóch poziomach; zarówno w powietrzu, jak i na morzu wiele się tutaj dzieje.

Dodaj komentarz

Powrót