Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural w szkole

Artystyczne malowidło ścienne powstało w zespole szkół w Staninie. Obraz znajduje sie na szkolnym korytarzu. Jest to mural historyczny opowiadający o nieistniejących zabytkach architektonicznych które kiedyś znajdowały się w gminie Stanin. Praca przedstawia zabytkowy dworek i kościół z XIII w. za czasów swej świetności, herb oraz mapkę gminy Stanin. Mural ma na celu odkurzenie historii miejsca oraz podniesienie świadomości gimnazjalistów o swoim regionie, malowidło ma charakter edukacyjny oraz estetyczny, czyli upiększenie szkolnego korytarzu, podniesienie estetyki miejsca i pobudzenia wyobraźni najmłodszych.

Mural w szkole, miejscowość Stanin

Malowanie szkolnego korytarza

Obraz został tak zaaranżowany by kolorystycznie nie dominował. Praca jest w kolorystyce sepii, czyli w odcieniach beżów tak by obraz harmonizował z kolorystyką pozostałych ścian korytarza. Kolory w tym obrazie ładnie ze sobą harmonizują a także z resztą holu który jest w kolorystyce beżów i pomarańczowych akcentów.

Mural ma wielkość około 120z2, wykonany został na trzech ścianach. Jedna ze ścian przedstawia stary kościółek który jest zabytkiem klasy zerowej, został przeniesiony do skansenu, pozostała część malowidła pokazuje dworek który został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej. Kompozycja pracy jest statyczna, nie obserwujemy żadnego ruchu. Mural jest przestrzenny, patrząc na niego widzimy głębie perspektywy.

Obraz ścienny w całości wykonany techniką natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu, natomiast drobne elementy wykonane metodami tradycyjnymi za pomocą pędzelka. W końcowej fazie malowanie obraz został zabezpieczony lakierem akrylowym w celu podniesienia odporności na zarysowania

Artystyczne malowanie szkolnego korytarza

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Dodaj komentarz

Powrót