Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Artystyczne malowanie scian w przedszkolu w motyw z bajki Kubuś Puchatek, Bajkowy mural 3d w

Malowanie sali przedszkolnej, mural 3D

Artystyczne malowanie sali przedszkolnej

Artystyczne malowidło sali przedszkolnej zostało wykonane w placówce szkolno-przedszkolnej w Gołaszynie niedaleko Łukowa. Mural przedstawia śmieszną scenkę z bajki Kubuś Puchatek i przyjaciele. Postacie graficzna są jak najbardziej inspirowane ta bajka, natomiast sama scenka jak i tło została skomponowana pod panoramę ściany w tej klasie, obraz został rozbudowany na bokach oraz dodano ciekawe tło w postaci niezwykłej krainy która pogłębia przestrzeń malunku.

Malowanie sali przedszkolnej krok po kroku galeria zdjęć:

 

Kolorowy mural jako dekoracja przedszkolnej przestrzeni

Na scence widzimy jak przyjaciele myją prosiaczka w bali. Obrazu ma na celu upiększyć salę, nadać oryginalny klimat, podnieść estetykę otocznia i powiększyć wizualnie przestrzeń w niewielkiej sali. Obraz skierowany dla najmłodszych, kolorowy bajkowy motyw przenosi dzieci w świat bajki, sprawia że najmłodsi chętniej przebywają w sali i bawią sie tam. Soczyste i intensywne kolory wprowadzają w pogodny nastrój, rozweselają szare ściany.

Mural w sali przedszkolnej

Malowidło ścienne znajdujące się w sali została tak zaaranżowana by wizualnie powiększyć przestrzeń, ten efekt został uzyskany poprzez zastosowanie perspektywy w obrazie. Na historyjce widzimy pierwszy, drugi jak i dalszy plan, prze co scenka malowidła wydaje się bardzo przestrzenne. Mural ma dynamiczną kompozycję, widzimy tu ruch postaci. Obraz w większości wykonany techniką natryskową za pomocą areografu, drobne elementy namalowane zostały pędzelkiem. W końcowej fazie malowania, obraz zabezpieczony lakierem akrylowym. lakier jak i farby są atestowane ii nadają się do malowania przedszkoli oraz szkół i innych obiektów. Wielkość malowidła wynosi 16m2. Mural wypełnia prawie całą ścianę w sali.

 

Jak powiększyć przestrzeń w sali przedszkolnej?

Ciekawym sposobem jest malowidło ścienne za pomocą którego  stworzymy iluzję, może ona powiększyć przestrzeń w sali przedszkolnej. Jak to zrobić w kilku krokach?

  • Wybierz odpowiedni motyw: Można wybrać  motyw, który będzie sugerował przestrzeń, na przykład krajobraz, przestrzeń kosmiczną lub ocean, lub pokazywał kilka planów. Dla ludzkiego oka malowidło ścienne z zawartością kilku planów optycznie powiększa przestrzeń
  • Użyj odpowiednich kolorów dla danych planów: Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, ciepłe barwy dla ludzkiego oka przybliżają przestrzeń, wylewają sie wręcz z obrazów, chłodne barwy oddalają przestrzeń.  dlatego warto używać ich w malowidle. Odcienie zieleni, niebieskiego i białego są dobre.
  • Perspektywa: Dodając perspektywę do malowidła zyskujemy dodatkową głębię, istnieją różne perspektywy, linearna, skośna i inne. Oprócz tego istnieje jeszcze jedna perspektywa która jest często pomijana tzw. perspektywa powietrzna. Jest to zanikanie intensywności barw wraz z oddalaniem się przedmiotów, im dalej dany przedmiot tum jego barwa jest mniej intensywna.

 

Podobne rezalizacji z motywami bajkowymi znajdziecie w karcie: POKOJE DZIECIĘCE

Więcej ciekawych prac i inspiracji znajdziecie na moim Instagramie oraz facebooku:

 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Powrót