Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w szkole promująceu edukacje, malowanie klasy matematycznej, aranżacja sali lekcyjnej

Aranżacja ścian w sali matematycznej, malowanie 3D

Mural w sali lekcyjnej

W jednej z podtoruńskich szkół  mural ozdobił ściany w klasie matematyczno-fizycznej. Mural w przyjazny dla uczniów sposób prezentuje wzory matematyczne i fizyczne urozmaicone zabawnymi karykaturami i edukacyjnymi obrazkami. Aranżacja sali lekcyjnej poprzez mural, stanowi zarówno dekorację jak i pomoc naukową, z której nauczyciele matematyki i fizyki mogą czerpać niemal na każdej lekcji. Taki mural w sali lekcyjnej sprawia, że otoczeni wiedzą uczniowie, łatwiej przyswajają skomplikowane wzory i zasady z obu dziedzin. Codzienne przebywanie w klasie, która serwuje taką dawkę wiedzy pozwala trwale opanować materiał. Artystyczne malowanie ścian w klasach to świetny sposób, aby szkoła była dla uczniów przyjaznym miejscem.

Aranżacja sali lekcyjnej, klasa matematyczno- fizyczna

 

Mural w sali lekcyjnej

Dyrekcja szkoły decydując się na mural w sali lekcyjnej w szkole, chciała maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń na ścianach, tak aby malowidło miało jak najwięcej walorów edukacyjnych. Mural nie rozprasza uczniów mnogością kolorów, jest w większości czarno-biały z nielicznymi tylko kolorowymi wrzutkami. Cała aranżacja sali lekcyjnej pozostaje w stonowanych odcieniach szarości. Aby mural nie składał się jedynie z wzorów matematycznych i fizycznych, urozmaiciliśmy go zabawnymi karykaturami znanych postaci takich jak Isaak Newton, Mikołaj Kopernik czy Albert Einstein oraz kojarzącymi się z nimi atrybutami. Jako ciekawostka z okiennej ramy spogląda na uczniów uroczy kot Schrodingera jak i symbol mądrości – puszysta sowa. Aranżacja sali lekcyjnej za pomocą muralu jest atrakcyjna zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Mural w swojej konstrukcji jest dość spontanicznym kolażem, w bardzo lekkiej, nierozpraszającej formie. Namalowane grafiki uwzględniają wszystko to, co zdaniem nauczycieli najczęściej przysparza uczniom trudności. W takiej klasie matematyka i fizyka same wskakują do głowy.

Jak zaaranżować salę lekcyjną?

Aranżacja sali lekcyjnej może być świetnym sposobem na stworzenie przyjaznej i inspirującej przestrzeni dla uczniów. Dobrze zaaranżowana sala lekcyjna może pomóc w zwiększeniu produktywności i zaangażowania uczniów. Do zaprojektowania grafik na ścianie ogranicz nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Oto kilka wskazówek, jak zaaranżować salę lekcyjną za pomocą muralu.

  • Mural powinien być związany tematycznie z dana klasą lub przedmiotem nauczania
  • Malowidło najlepiej się sprawdza w formo kolażu czyli porozrzucanych grafik
  • Artystyczny nieład kluczem do dobrej kompozycji

Każdy pomysł jest dobry

 

Filmik time-lapse z malowania klasy matematyczno-fizycznej.

 

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót