Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Malowanie baru, mural filmowy

Jeśli jesteś fanem filmów, z pewnością zachwyci Cię czarnobiały mural zdobiący ściany w Barze 7 w Łukowie. Ten oryginalny obraz został stworzony przez lokalnego artystę Ariel Kula. Mural przywołuje wspomnienia znanych klasycznych filmów Polskich i nie tylko.

W muralu można zobaczyć wspaniałe czarnobiałe sceny, takie jak: znana scenka z przesłuchania Franka Dolasa z filmu „Jak rozpętałem II Wojnę Światową”. Wzruszająca rozmowa między postaciami z filmu „Rejs”, czy też kontrowersyjna Amerykańska piosenkarka i aktorka Marilyn Monroe, oraz Woody Allen

Malowanie baru zostało wykonana w „Bar 7” na zewnątrz od strony podwórka. Aranżacja miała na celu podniesienie estetyki otoczenia lokalu i nadania nietypowego klimatu filmowego. Tematem aranżacji baru była kinematografia lat 50 i 60 XX w. Na obrazie widzimy ikony srebrnego ekranu.

 

 

Mural o tematyce filmowej, malowanie baru

Jest to mural o tematyce filmowej wykonany w Barze 7 w Łukowie. Wielkość grafiki ściennej w tym lokalu wynosi 125m2. Mural wykonany w kolorystyce czarno białej (monochromatycznej) tak by oddać ducha tamtej epoki oraz zachować jak największą neutralność tła. Przy takich gabarytach artystycznego malarstwa ściennego stosowanie kolorów nie jest wskazane, ponieważ całość była by zbyt pstrokata. Obraz zbyt mocno wyróżniał by się, i dekoncentrowało.

Kolorystyka malowidła jest ładnie stonowana, subtelne zestrojenie barwy czarnej z białą i pochodne w postaci całej gammy szarości tworzy ciekawe połączenie. Obraz ścienny nie stanowi mocnego efektu dominanty, raczej pełni funkcje delikatnego tła które jest dekoracją baru.

Jak urządzić bar, by miał fajny klimat? „Bar 7” Łuków

By zacząć urządzać bar to trzeba mieć na niego pomysł, w tym przypadku pomysłem był aranż – kino-matografia lat 50-60. Temat oraz konsekwencja w aranżacji jest sukcesem do ciekawego projektu. W tak zaprojektowanym i wykonanym barze istnieje fajna atmosfera. Mural wzbudza bardzo pozytywne odczucia klientów.

Na uwagę zasługuję rozmiar grafiki ściennej która wynosi ponad 100 m2, przy okazji podnosi prestiż lokalu. Każda z tych scen została zaprezentowana z dokładnością do detalu i wyraża wspaniałe treści i przywołuje wspomnienia. Mural w większości wykonany techniką natryskową za pomocą areografu i pistoletu lakierniczego. Na koniec praca została zabezpieczona lakierem.

Jak urządzić bar  by mieś fajny klimat i atmosferę? Malowanie baru w czarno białej kolorystyce.

Artystyczne malowanie ścian w barze 7 w Łukowie, mural w barze

Artystyczne malowanie ściany w barze 7 w Łukowie, aranżacja baru, jak urządzić bar by miał fajny klimat?

Więcej inspiracji i podobnych projektów znajdziecie na:

Dodaj komentarz

Powrót