Abstrakcyjny mural, drzewo życia

czarno biały mural, abstrakcyjny obraz namalowany na ścianie

Artystyczne malowanie ścian, mural drzewo w ludzkim wcieleniu

Surrealistyczny mural, drzewo życia

Obraz to abstrakcyjny mural przedstawiający drzewo życia, w kształcie ludzi. Mural przedstawia zrośniętych kochanków w formie drzewa będących w objęciach na wieczność. Drzewo to symbol życia i długowieczności, ludzi przedstawieni w tej formie do dwie połówki stanowiące jedność w tym przypadku drzewo.

Obraz wykonany jest w kontrastujących odcieniach czerni i bieli, co nadaje mu tajemniczego, ale surowego wyglądu. Wybór tych kolorów jest celowym zabiegiem artystyczny, nadaje tajemniczy i lekko mroczny klimat podkreślając w ten sposób dualizm i funkcjonowanie między kobieta a mężczyzną, między naturą a człowiekiem.

 

Galeria prac, abstrakcyjny mural w czarno białej kolorystyce:

Surrealistyczny mural w domu

Na pierwszy rzut oka widać drzewo w formie  dwóch postaci – kobiety i mężczyzn splecionych razem w objęciach . Ich ciała rozwijają się z pni drzewa, są splecione z gałęziami, które przybierają kształt ramion, torsów i nóg. To nie jest po prostu sylwetka ludzka zarysowana na tle drzewa, to drzewo w kształcie ludzkiej sylwetki. Surrealistyczny mural który miesza i przenika cechy ciała człowieka i drzewa nadając niesamowicie ciekawą hybrydową formę. Abstrakcyjna myśl syntezy człowiekiem z przyrodą, a dokładnie ludzkich kochanków w formie drzewa splecionych w miłosnym objęciu na wieczność.

Abstrakcyjne drzewo życia, spleceni kochankowie

Obraz emanuje harmonią między dwiema płciami, przyrodą i ludzką naturą, która rozwija się w jedność. Jest to hołd złożony wspólnemu postanowieniu, bycia razem na wieczność. Harmonia kobiety i mężczyzny które jest splecione z naturą w najbardziej mistyczny sposób w formie drzewa życia, drzewa jako symbolu życia i wiecznej miłości

Abstrakcyjny mural – Ludzkie drzewo

Mural ten skłania nas do refleksji nad naszą więzią z drugim partnerem z naturą i naszą historią. Kto wie? może drzewo ludzkie jest symbolem naszych korzeni, przypominając nam, że wszyscy pochodzimy z natury?

Odkrywając surrealistyczny mural w kształcie drzewa, nie sposób zanurzyć się w labiryncie wyobraźni i tajemniczych symboli. To wyjątkowe malowidło, drzewo przemienione w osoby ludzkie, kobietę i mężczyznę splecione razem w tajemniczy taniec natury.

Ukryty przekaz tego niezwykłego dzieła to  harmonia miłość, jedność między mężczyzna a kobieta, to miłość i przyjaźń w najczystrzej postaci.

Patrząc na ten abstrakcyjny mural, nasza wyobraźnia może mieć wrażenie, że drzewo to metafora nas samych i naszych relacji z drugim człowiekiem Każdy, kto patrzy na to malowidło, może znaleźć w nim swoją własną i interpretację. To właśnie piękno sztuki – niejednoznaczność i udostępnienie na różne spojrzenie. 

podobne realizacje: Surrealistyczne murale

czarno biały mural, abstrakcyjny obraz namalowany na ścianie

Surrealistyczny mural przedstawiający drzewo ludzkie

 

Facebook. com/artystyczne:

X – czyli były Twitter

YouTube-@ArielKula

 

 

Powrót