Abstrakcyjny obraz UV do nowoczesnego wnętrza

Nowoczesny obraz w Ultrafiolecie, abstrakcja biomechaniczna, malowanie obrazu na scianie w klubie farbami UV

Nowoczesna grafika namalowana farbami UV

Abstrakcja w ultrafiolecie jako wystrój nowoczesnego wnętrza

Mural wykonany farbami UV świecącymi w ultrafiolecie. Po oświetleniu UV grafika bardzo efektownie się prezentuje.

 

Anioły jawią się większości jako pozytywne i opiekuńcze siły, nic więc dziwnego, że goszczą w naszych domach w różnorakich formach, ozdabiając i chroniąc nasze cztery kąty. W tym poście prezentujemy właśnie anioła namalowanego na ścianie klubu utrzymanego w nowoczesnym stylu. Jednak sama postać anioła nie przypomina tych, które możemy zobaczyć w budowlach sakralnych – do słodkiego cherubinka bądź archanioła sprawiedliwości z mieczem bardzo mu daleko. W zgodzie z wystrojem całego lokalu anielicy  nadany został modernistyczny wygląd, utrzymany w biomechanicznej stylistyce.

Biomechaniczny anioł

Anielica o pięknej, kobiecej sylwetce ma pochyloną głowę i przymknięte oczy. Jedno z jej skrzydeł jest rozpostarte, chociaż bardziej przypomina ono konstrukcję z metalowych ostrzy, niż z miękkich białych piór. Z drugiej strony widać jeszcze rękę – czyżbyśmy byli świadkami jakiejś tajemniczej przemiany? Anielica znajduje się w surrealistycznym, tajemniczym otoczeniu, pośród form przypominających kryształy, spękania, czy w końcu rozbudowaną strukturę tkanek. Grafika jest skomplikowana i abstrakcyjna.

 

 

Luminescencja na ścianie

Mural zajął ścianę i sąsiadującą z nią kolumnę. Namalowany za pomocą aerografu, pozwalającego na równomierne nałożenie farb i harmonijne przejścia kolorystyczne,  utrzymany został w monochromatycznej tonacji. Obraz składa się z bardzo wielu elementów, mimo iż w zasadzie na pierwszym planie znajduje się tylko jedna postać. Trójwymiarowe malowidło jednak dopiero pod wpływem światła UV prezentuje swój cały czar i niezwykłość, emitując błękitne światło. Główną rolę – poza lampą UV – odgrywa tutaj specjalna farba zawierająca luminofor, odpowiednią substancję, która świeci bez rozgrzania jej do wysokiej temperatury, a więc wydziela „zimne światło”. Mural jest co prawda statyczny, ale wydaje się, że światło UV budzi go do życia, dając niebanalny efekt, niesamowicie oddziaływujący na odbiorcę. Biomechaniczny motyw, znany dobrze tatuatorom, wzbogacony o efekt luminescencji tworzy niesamowitą atmosferę w klubie.

Malowanie abstrakcyjnego obrazu farbami UV

Biomechanika, mural UV, Więcej zdjęć do obejrzenia na stronie Malarstwo UV

Powrót