Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie włoskiej uliczki, mural w ogrodzie, malowanie ścian

Malowanie uliczki w perspektywie, mural w ogrodzie

Malowanie włoskiej uliczki w perspektywie

Mural wykonany na ścianie w ogrodzie ma powierzchnię 12 m2, a czas jego powstania to 3 dni. To zjawiskowe malowidło  powstało  w przydomowym ogródku. Głównym założeniem było malowanie uliczki jako złudzenie optyczne, tak aby namacalnie poczuć prawdziwość włoskiej uliczki. Technika w jakiej mural został wykonany to malarstwo przy pomocy precyzyjnego urządzenia jakim jest aerograf wraz z użyciem farb akrylowych dedykowanych na zewnątrz. Na koniec praca została zabezpieczona powłoką malarską zapewniając dłuższą żywotność dzieła.

 

Mural iluzjonistyczny na ścianie w ogrodzie

Tematem tego wpasowującego się w przestrzeń muralu jest klimatyczna włoska uliczka, będąca fragmentem starego miasta. Iluzja jest bardzo duża, gdyż zarówno kocie łby jak i kwiaty w donicach powtarzają się i w rzeczywistości w ogrodzie i na muralu. Nie ma tu jednego najważniejszego elementu, głównie chodzi o funkcję dekoracyjną jaką pełni uliczka wpasowując się w styl ogrodu. Została tu zastosowana perspektywa zbieżna, gdzie wszystkie linie zbiegają się centralnie do jednego punktu, a przedstawione obiekty im są dalej tym są coraz mniejsze. Na pierwszym, a także na kolejnych planach ukazane dość stare ale zadbane domeczki. Mają one piękne okiennice, a także każdy z nich ozdobiony jest roślinnością. Tłem muralu jest niebo, które łączy się z przestrzenią poza muralem.

Malowanie uliczki w perspektywie na ścianie w ogrodzie

Przedstawiona scenka – wycinek uliczki jest spokojny,  statyczny. Dominują tu przygaszone, ciepłe barwy, głównie szarości, żółcienie, brązy, które idealnie wpisują się w rzeczywiste kolory ogrodowej ścieżki. Światło wpada wprost na ulicę,  jest delikatnie rozproszone, układa się miękko i naturalnie. Równie wielkie wrażenie robi mural po zapadnięciu zmroku. Pięknie doświetlona ściana dodaje dużo romantyzmu do całej scenerii ogródka.  Zapewne stwarza to doskonały klimat podczas urządzania grilla w ogrodzie, czy innych rodzinnych imprez. Zdecydowanie polecam wyjście z muralami w przestrzeń wokół domu, co będzie podbijać walory estetyczne całej posesji i dodawać prestiżu. Malowidła iluzjonistyczne na pewno spodobają się również małym dzieciom, rozwijają one wyobraźnie i są świetnym tłem do wszelkich zabaw.

 

Podobna realizacja: „Mural w ogrodzie”

Podświetlenie muralu nocą, nocna ekspozycja malowidła ściennego:

Podswietlone malowidło ścienne, mural w ogrodzie

Mural nocą, podświetlenie muralu tak by wyeksponować walor artystyczny

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót