Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
MAlowanie obrazu na scianie w pokoju dziewczynki Madagaskar

Pokój dziewczynki, malowanie obrazu na ścianie z bajki "Madagaskar"

Malowanie ściany w pokoju dziewczynki

Pokój dziewczynki zyskał niecodzienną oprawę, nawet więc w mroźny, zimowy dzień domownicy będą mogli się bez trudu przenieść do ciepłych krajów, a dodatkowo do bajkowego świata. Scenka z filmu „Madagaskar” została bardzo wiernie odtworzona, postaci wyglądają jak żywcem wyjęte z kadru filmu animowanego. O wysokiej jakości malowidła zadecydowała między innymi wybrana technika – trójwymiarowe graffiti namalowane zostało za pomocą aerografu, dzięki czemu farby zostały gładko, równomiernie nałożone, a kolory delikatnie zmieniają się. Malowidło namalowane na skośnych ścianach poddasza bardzo fajnie gra z przestrzenią, szczególnie poprzez ukazanie sylwetki żyrafy.  Niezmiernie ważne było również zachowanie perspektywy, dzięki czemu mural nie wydaje się być płaski. Malowidło ma statyczny charakter, ale nie można bynajmniej powiedzieć, że jest nudne, cała kompozycja przykuwa uwagę i stanowi jednocześnie świetną dekorację – po prostu dwa w jednym.

Jak kadr z filmu „Madagaskar”

Afryka to kontynent olbrzymi i dość dziki… tutaj na każdym kroku możemy spotkać egzotyczne zwierzęta, doskonale znane z filmów przyrodniczych: lwy, zebry, słonie, nosorożce, żyrafy przemierzają sawanny w poszukiwaniu wody i pożywienia, polują, bądź skubią akacjowe listki i szukają schronienia przed słońcem. Ale zlokalizujmy dokładnie nasze położenie – w tym bowiem konkretnym przypadku chodzi nie o sam właściwy kontynent, a o dużą wyspę na wschodzie Czarnego Lądu – Madagaskar. To czwarta co do wielkości wyspa na świecie, na której niepodzielnie króluje król Julian, albo tak przynajmniej mu się wydaje. Lemur Julian jest jednak nieobecny, za to na malowidle ściennym w pokoju dziewczynki znaleźli się inni uciekinierzy nowojorskiego zoo: lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman oraz hipopotamica Gloria. To, w jaki sposób dostali się oni zza oceanu na egzotyczną wyspę, pozostaje zagadką. Zoo na północnej kuli naszego globu nie da się jednak absolutnie porównać z Madagaskarem – tutaj panują fantastyczne, wakacyjne warunki: biały, drobny piasek, błękitna toń ciepłego Oceanu Indyjskiego, palmy i piękne niebo. Na szaloną gromadkę zwierząt, indywidualistów o zdecydowanych charakterach, padł teraz jednak cień strachu. Trójka z nich zbiła się w kupkę i z przerażonymi mordkami patrzą na coś budzącego ich grozę. Tylko Melman zachował spokój i z pochyloną głową przygląda się. Obok natomiast ustawiły się pingwiny – ich uśmiechnięte pyszczki przekonują, że nie jest to prawdziwe zagrożenie – w końcu mamy do czynienia z prawdziwymi komandosami – Rico, Kowalski, Skipper i Szeregowy umieją ocenić sytuację.

 

Malowanie graffiti na ścianie z bajki „Madagskar”

Obraz namalowany na poddaszu domu prywatnego. Malowidło ma rozmiar 23m2. Tematem tego malowidła są główni bohaterowie z bajki „Madagaskar”. Obraz namalowany w pokoju dziewczynki. Malowidło ma soczystą kolorystykę, czyste barwy, każdy kolor jest z domieszką bieli co daje w całości lekką pastelową kolorystykę. Mimo monumentalnych rozmiarów malowidła, obraz nie przytłacza swoją wielkością ani kolorystyką. Duże znaczenie w tej pracy ma perspektywa która potęguję wrażenie głębi a na dodatek wizualnie powiększa przestrzeń. Ciekawym elementem tej pracy jest to ze obraz został namalowany częściowo na suficie oraz rozlewa sie na dwie ściany. Obraz rozwesela pokój dziewczynki, malowidło bardzo fajnie oddaje klimat bajki. Na koniec praca została zabezpieczona akrylowym lakierem wodnym w celu zabezpieczenia pracy przed zabrudzeniem. Obraz można myć środkami czyszczącymi.

Więcej inspiracji, pokoje dziecięce

Dodaj komentarz

Powrót