Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie pokoi dzieciecych, pokój dziewczynki, malowanie obrazu na ścianie

Pokój dziewczynki, malowanie obrazka na ścianie, graffiti 3D w pokoju dziewczynki

Pokój dziecięcy, rysunek na ścianie

Trójwymiarowe malowidło ścienne, rysunek na ścianie o zwartej kompozycji cechuje się dużą dynamiką, postaci zostały uchwycone w ruchu – sylwetki zwierząt, rozwiane końskie grzywy, lecący nisko nad ziemią ptak, grudki lodu i śniegu spod kopyt decydują o tym efekcie. Zastosowany został podział sceny na pierwszy i drugi plan, do którego należy zamek Królowej oraz wysokie góry. Malowidło nie wydaje się więc płaskie, wręcz przeciwnie otwiera całe pomieszczenie na nowe, zimowe przestrzenie.  Graffiti namalowane zostało w ciekawej konwencji, przypomina klasyczne ilustracje książkowe, co wydatnie zwiększa jego walor estetyczny. Oto kolejna propozycja na udaną aranżację pokoju dziewczęcego – nieprzemijająca klasyka zawsze się sprawdza i pozwala stworzyć naszym pociechom wymarzony kącik. Ponadto, jak widać na załączonych zdjęciach, murale ścienne doskonale nadają się do dekoracji skośnych ścian poddaszy. Estetyka i jakość wykonania malunku idą ze sobą w parze, tworząc wspaniały efekt.

 

 

Malarstwo dekoracyjne w pokoju dziewczynki

Aranżacja poddasza w pokoju dziewczynki, dekoracyjne malowanie ściany wykonane na poddaszu w pokoju nastolatki, tematem pracy jest „Królowa Śniegu”. Obraz przedstawia scenkę z baśni „Królowa Śniegu” która jedzie na saniach po śniegu ciągnięta przez dwa białe rumaki. Kompozycja malowidła ściennego została tak zaaranżowana by jak najbardziej oddać wrażenie ruchu czyli dynamikę pracy. Patrząc na obraz mamy wrażenie tak jak by sanie zaraz miały odjechać. Obraz w kolorystyce chłodnej, dominantą kolorystyczną są barwy błękitne, fioletowe, białe, szary – kolory zimy. Temperatura barw jak widać na zdjęciu jest dość chłodna. Kolorystyka malowidła ściennego, jest celowym zabiegiem bowiem stanowi przeciwwagę do pozostałych ścian, które są w kolorystyce ciepłej żółtej barwy. Żółty kolor tła i pozostałe zimne barwy obrazu ładnie ze sobą harmonizują w całości dzięki temu mocne słoneczne tło zostało przełamane arktycznym chłodem. W obrazie widzimy miękkie przejście między kolorami które zostały wykonane technika natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu. Pozostałe drobne elementy malowane pędzelkiem. Obraz ma wielkość 10m2. Na koniec mural został zalakierowany akrylowym lakierem bezbarwnym w celu zabezpieczenia pracy.

 

W saniach Królowej Śniegu, rysunek na ścianiue

Królowa Śniegu należy do klasyki literatury dziecięcej. Opowieść o odwiecznej walce dobra  i zła oraz sile przyjaźni i poświęceniu zrodziła się w głowie Hansa Christiana Andersena, genialnego duńskiego bajkopisarza, a jej głównymi bohaterami są Gerda i Kaj, do oka którego nieszczęśliwie trafił odłamek diabelskiego zwierciadła. Ten pozornie mało znaczący epizod zaważył na zachowaniu chłopca, który przestał zauważać piękno i dobro, a sam stał się wyjątkowo złośliwy. Wówczas upatrzyła go sobie Królowa Śniegu i zwabiła go do swego pałacu. I właśnie scena z tej bajki Christiana Andersena stała się ozdobą pokoju pewnej dziewczynki. Białe rumaki ciągną sanie Królowej, u boku której siedzi już Kaj, zaś jego własne sanki przywiązane są do wielkich sań. Całości dopełnia mroźna sceneria krainy wiecznego lodu. Białe góry otaczają zimowy pałac o wielu wieżyczkach, gałęzie wysokich choin uginają się pod ciężarem śniegu i ani jedna piędź ziemi nie jest wolna od białego puchu. Królowa mocno trzyma chłopca i ani myśli go uwolnić. Na ratunek musi przybyć wierna przyjaciółka Gerda. Tylko ona może tutaj coś zdziałać. Rysunek na ścianie w pokoju dziewczynki, klasyka literatury dziecięcej

 

Dodaj komentarz

Powrót