Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Malowidło ścienne

Malowidła ścienne są oryginalnym pomysłem na niebanalną aranżację naszego domostwa, a w tym przypadku pokoi dziecięcych. W pomieszczeniu udekorowanym zgodnie z zainteresowaniami, upodobaniami i gustem naszych milusińskich czas na pewno będzie płyną szybciej, zabawa będzie jeszcze fajniejsza, a dzieci w towarzystwie swych ulubionych bajkowych postaci będą się czuły jeszcze bezpieczniej.  Z drugiej strony malowidła cechują się wysoką jakością wykonania, a odpowiednio zabezpieczone będą na długi czas cieszyły oczy domowników.

Pokój dziewczynki – malowanie!

Kącik pokoju pewnej dziewczynki został udekorowany roślinnym motywem, dzięki czemu powstała przestrzeń do zabaw i dziecięcych figli. Ten mały wycinek łąki nasuwa przyjemne skojarzenia wakacji, lata i zabawy na świeżym powietrzu. Bujnie kwitną wielokolorowe kwiaty, z których jedno uśmiecha się do nas łobuzersko, uśmiechnięta boża krówka przycupnęła na zielonej łodyżce, a powyżej widzimy piękne niebo z delikatnymi obłoczkami. Oto lato w pełnym rozkwicie. Dzięki takiej aranżacji wakacje mamy cały rok na wyciągnięcie ręki.

Troszkę o technice

Pokój dziewczynki – malowanie, mural nie zajmuje pełnych ścian, a jedynie część narożnika, został więc wykończony  efektem winietowania – farby, stopniowo rozmywając się, przechodzą miękko w biel, podstawowy kolor ścian. Dzięki temu zabiegowi malowidło, które już teraz stanowi integralną całość, może jednak również zostać w przyszłości rozbudowane, powiększone o kolejne elementy i postaci. To dobry pomysł, gdy nie jesteśmy do końca pewni, co chcielibyśmy, aby znalazło się na naszych ścianach, lub jak duże ma być nasze graffiti. Kolory są bardzo nasycone i żywe, ale dobrze współgrają ze sobą jak i z całym otoczeniem. Obrazek stanowi miłe dopełnienie dziecięcego pokoiku. Użyte barwy, odwołujące się do przyrody, oraz statyczny charakter malowidła sprawiają, że wpływa on miło i kojąco. Dodatkowo mural wizualnie otwiera pomieszczenie. Został namalowany metodą natryskową, za pomocą aerografu, dzięki czemu cechuje się równomiernie nałożoną warstwą farb, bez jakichkolwiek zacieków. Dodatkowo kolory przechodzą w kolejne odcienie w subtelny sposób.

Pokoje dziecięce inspiracje: Galeria zdjęć

 

Powrót