Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
malowanie dinazurów na ścianie

Malowanie dinozaurów w pokoju dziecięcym

Pokój dziewczynki w dinozaury

Zanim Ziemię zasiedlił homo sapiens, pośród lasów i stepów, równin i terenów górskich planetą władały straszne jaszczury – bo  właśnie to oznacza słowo „dinozaury”. Jest to jednak nazwa myląca, gdyż pterodaktyle, tyranozaury, diplodoki, czy triceratopsy nie miały w zasadzie cech wspólnych z jaszczurkami. Była to grupa gadów, z którymi ptaki i krokodyle najwięcej mają dzisiaj wspólnego. Niezliczone gatunki dinozaurów zamieszkiwały wszystkie kontynenty na Ziemi, jednak na końcu kredy, 66 milionów lat temu doszło do ich masowego wymierania. Według jednej z teorii, tzw. teorii impaktowej, wymieranie to spowodowane było uderzeniem masywnej planetoidy. Dzięki trójwymiarowemu graffiti możemy przenieść się w czasie i pobyć chwilę w prehistorycznej dżungli. Mieszkają tutaj wesołe dinozaury, przypominające uśmiechniętego Dino z „Flinstonów”. Dwójka gadów należy do istot latających, unoszą się więc w powietrzu, na tle błękitnego nieba. Fruwa też tutaj ogromna niebieska ważka. Pozostałe dinozaury muszą natomiast twardo stąpać po lądzie. Znalazł się tu również jeden różowy spryciarz, który stoi sobie wygodnie na drzewie. Mimo wszystko trudno stwierdzić z jakimi gatunkami mamy do czynienia – to już pytanie do dobrego paleontologa. Wśród drzew przypominających palmy oraz na tle gór spostrzegawcze oko dostrzeże jeszcze jedną istotę – małe dziecko, siedzące sobie beztrosko na trawie. Żyjąc na co dzień z dinozaurami nie boi się już tych istot, a wręcz czuje się bezpiecznie.

Dinozaury dla dziewczynki? Dlaczego nie?!

Każde chyba dziecko przeżywało etap fascynacji dinozaurami. Nic więc dziwnego, że stały się one aranżacją pokoju pewnej dziewczynki. Jest to bardzo fajny motyw „z pazurem”  – nie wszystkie pokoje dziewczynek muszą być różowe. Zwierzęta zostały ponadto tak usytuowane, aby wydawało się, że trzymają lampki w kształcie kostek do gry. Malowidło jest trójwymiarowe, dzięki czemu pokój optycznie wydaje się większy, oraz  ma dynamiczny charakter, dinozaury zostały uchwycone w ruchu. Kolorystyka barw natury jest odświeżająca i koi oko widza. Dzięki zastosowaniu aerografu malowidło cechuje się wysoką jakością – farby zostały równomiernie nałożone, bez jakichkolwiek zacieków. Malowidła ścienne doskonale sprawdzają się jako dekoracja pokoi, nie tylko dziecięcych, pozwalając stworzyć unikatowy wystrój wnętrza, dopasowany do domowników i oddający ich zainteresowania.

 

 

Malowidło z pazurem

Pokój dziewczynki – dekoracja ścienna. Dekoracyjne malowidło ścienne zostało wykonane w pokoju dziewczynki na poddaszu. Malowidło obejmuje trzy ściany, w taki sposób, że panorama malowidła rozciąga się na cały pokój, co daje ciekawy efekt wizualny. Tematem pracy jest dżungla i dinozaury. Obraz daje złudzenie wielu warstw zieleni, wręcz zachęca do zanurzenia się w jej głębi. Mimo dużych form, malowidło nie przytłacza swoim ogromem, nie ma się też wrażenia dominacji jednego motywu. W obrazie zdecydowanie przeważa zielona kolorystyka w różnych odcieniach. Kolory są mocna soczyste. Motywem, który rozwesela i uatrakcyjnia obraz są dinozaury, wprowadzając przeciwwagę kolorystyczna do dominujących zieleni. Praca została wykonana techniką natryskową, za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu, pędzelkiem zostały wykonane kontury. Obraz ma wymiar 36 m2. Malowidło zostało zalakierowane lakierem akrylowym na bazie wodnej, dzięki temu obraz można myć środkami czyszczącymi.

 

 

Powrót