Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Pokój chłopca, malowanie na ścianie bohatera komiksowego Spider-mana

Malowanie Spider Mana w pokoju chłopca

Spider-man, malowanie pokoju chłopca

Po raz kolejny bohaterem muralu w pokoju dziecięcym został Człowiek-Pająk, Spider-man, który cieszy się dużą rzeszą fanów i miłośników. Jak zazwyczaj bohater komiksów Marvela wspina się po gładkiej ścianie wieżowca zbudowanego z metalu i szkła, walcząc ze złem. I ma ku temu niezwykłe umiejętności – zręczność, siła, zdolność wspinaczki oraz niezwykły zmysł to zalety tego super bohatera. Znajduje się na zawrotnej wysokości – ulica majaczy się gdzieś w dole, samochody wydają się natomiast mniejsze od pudełka zapałek, drzewa zaś to zaledwie zielone plamki. W gładkich oknach wieżowca odbijają się natomiast niższe budowle, jak i sam Spider-man. Superbohater zachowuje jednak zimną krew, dla niego to kolejny zwykły dzień. A my dzięki malowidłu ściennemu możemy w nim uczestniczyć i być świadkami kolejnej emocjonującej akcji.

Bo ważna jest perspektywa

Scena została ukazana w bardzo ciekawy sposób, przy zastosowaniu odpowiedniego rzutu perspektywicznego – perspektywy linearnej. Malowidło w pozorny sposób jest odwrócone – przy suficie znajduje się ulica, a więc dolna część obrazu, natomiast Spider-man, znajdujący się na wieżowcu, zbliża się w rzeczywistości do podłogi. Technika ta dała więc świetny efekt trójwymiarowości, głębi. Jednocześnie zwiększa wizualnie metraż pokoju chłopca, otwierając go na nowe przestrzenie. Mural namalowano za pomocą aerografu, który pozwolił na uzyskanie wysokiej jakości malunku. Farby są więc równomiernie nałożone, a barwy harmonijnie się zmieniają. Przeważa pastelowo-niebieski odcień wieżowców, z którym doskonale kontrastuje nasycona kolorystycznie, czerwono-niebieska postać Spider-mana o żółtych oczach. Sam superbohater ukazany został w dynamicznej pozie, jest „zamrożony w ruchu”. Główna scena została dodatkowo uzupełniona rysunkiem pajęczyny na przeciwległej ścianie. Malowidło ożywia białe ściany pomieszczenia, nadaje mu indywidualnego charakeru. W ten sposób stworzony został idealny pokój dziecięcy dla pewnego chłopca, zgodny z jego upodobaniami i zainteresowaniami. Może on teraz współuczestniczyć w przygodach swojego ulubionego bohatera.

Pokój chłopca, Spider-Man

Aranżacja pokoju chłopca, poprzez malowanie obrazu na ścianie. Motywem głównym malowidła jest Spider-man który jest ulubioną postacią bajkową chłopca. Praca ma na celu podniesienie estetyki otoczenia pokoju dziecięcego, oraz zaspokojenie zainteresowań dziecka związanych z bajką oraz jej bohaterem, której dziecko jest wielbicielem. Prace jest ciekawa ze względu na nietypową perspektywę zastosowaną w tej pracy – perspektywę linearną z lotu ptaka. Punkt oczny znajduje sie na górze obrazu, wszystkie linie zbiegają się w jednym punkcie tworząc złudzenie głębi. Kompozycja tej pracy jest ciekawa ale ten rodzaj perspektywy jest trudny do zrealizowania, wymaga dobrej znajomości planowania zasad wszystkich perspektyw. Obraz ma wielkość 8m2, na koniec praca została zalakierowana lakierem akrylowym, obraz można myć środkami czyszczącymi. Malowidło jest odporne na zabrudzenia.

Więcej zdjęć w karcie: POKOJE DZIECIĘCE

Dodaj komentarz

Powrót