Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Artystyczne malowanie scian w szpitalu dziecięcym w Lublinie

Na safari po Afryce, kolorowy mural dla dzieci w szpitalu dziecięcym

Mural w Uniwersytecki Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

Szpital dziecięcy to miejsce, o którym rodzice nawet nie chcą myśleć, a jedocześnie tylko wyjątkom udaje się do nich nigdy nie trafić. Szpital to miejsce, które kojarzy nam się z bólem, cierpieniem a nawet śmiercią, wywołuje nieprzyjemne emocje związane z wykonywanymi czynnościami medycznymi. Profesjonalizm szpitala pozwala poczuć się pacjentowi nieco bezpieczniej, zaufać, oddać w ręce lekarzy. To dzięki nim możemy powrócić do zdrowia. Ale co zrobić, by chociaż trochę umilić dzieciom długie godziny spędzone w szpitalu i sprawić, by to miejsce stało się bardziej przyjazne małym pacjentom? Malowanie muralu w szpitalu to coraz częstszy sposób na uatrakcyjnienie monotonnych szpitalnych przestrzeni.

Mural w szpitalu, malowanie korytarza w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie o tematyce „Safari”:

Przy okazji budowy nowego skrzydła Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymaliśmy propozycję wykonania muralu na ścianach korytarza o łącznej powierzchni ponad 200m2.

W trosce o małych pacjentów – radosny szpital

Wymaganiem szpitala było ożywienie ścian długiego korytarza poprzez zaprojektowanie spójnej, przyjaznej dzieciom krainy oraz wykonanie muralu w szpitalu. Krainą, która bardzo dobrze sprawdza się w przestrzeniach przeznaczonych dla dzieci jest m.in. dżungla. Cały korytarz został najpierw pokryty wieloplanową roślinnością dżungli, a następnie w każdy kolejny sektor korytarza zostały wkomponowane różne zwierzęta. Efekt głębi uzyskany został dzięki wykorzystaniu wielu odcieni zieleni, od najciemniejszego do najjaśniejszego w oddali, a całości tła dopełnia spójny błękit nieba i chmury. Afrykańskie zwierzęta zostały namalowane w bardzo plastycznej, łatwej w odbiorze, dziecięcej formie. Wszystkie małpki, lwy, papugi, a nawet węże przypominają nieco postaci z bajek, są wesołe, uśmiechnięte lub przybierają zabawne pozy. Wszystko po to, by mały pacjent miał miłe wrażenia odbioru tej sympatycznej krainy, która choć na chwilę pozwoli zapomnieć o szpitalnej codzienności.

Wyprawa do Afryki, kolorowy mural w szpitalu

Malowanie muralu w szpitalu to świetny sposób, by zmienić ponure wnętrze w atrakcyjną w odbiorze przestrzeń. Coraz częściej różnego rodzaju placówki medyczne, gabinety specjalistyczne, przychodnie i szpitale decydują się malowanie muralu. Może niedługo zapomnimy o białych szpitalnych ścianach i śliskich lamperiach na korytarzach, a w zamian będziemy mogli cieszyć się widokiem wielobarwnych murali? Zapraszamy szpitale, przychodnie i wszelkiego rodzaju placówki medyczne do kontaktu z nami, przygotujemy projekt muralu i opowiemy o  przebiegu realizacji malowania muralu.

 

Podobne realizacje:

 

Mural w prywatnej przychodni dziecięcej

Malowanie rafy koralowej w przychodni, malowanie rybek na ścianie

Aranżacja ścian w dziecięcej przychodni

Powrót