Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowidło ścienne w ogrodzie, malowanie lasu ytopikalnego

Malowanie w ogrodzie

Mural w ogrodzie, malowanie Dżungli

Malowidło zostało wykonane w Łodzi, a jego wielkość to około 90 m2. Mural  przedstawia las tropikalny i jest atrakcyjnym tłem dla roślin w ogrodzie, a także piękną ozdobą samą w sobie. Jest to malowidło ścienne wykonane techniką natryskową za pomocą aerografu. Czas powstawania dzieła to 6 dni. Jest to mural florystyczny, pełni funkcje dekoracyjną. Stylistyka pracy nawiązuje do bardzo modnych obecnie motywów roślinnych i zwierzęcych, takich jak: palmy, monstery, papugi.

Mural w ogrodzie, malowanie lasu tropikalnego jako tło pod roślinność

Malowanie lasu tropikalnego w ogrodzie

Malowidło jest jednoplanowe, z bogatym tłem. Widzimy tu kolorowe papugi w locie oraz siedzące na gałęzi, a wszędzie dookoła nich i za nimi znajdują się rośliny w wielu odcieniach zieleni. Głównym celem było skupienie się dekoracyjnej funkcji muralu poprzez ukazanie piękna egzotycznej przyrody. Kompozycja muralu jest dynamiczna, występują tu rośliny malowane na wielu płaszczyznach, o ostrych liściach, w różnych formach, pokrzywione gałęzie drzewa, plątanina lian w oddali. Ewidentnie czuć, że Dżungla tętni życiem. Dodatkowo zostały namalowane piękne papugi różnych gatunków, takich jak na przykład dobrze znana Ara. Dwie z nich ukazane są w ruchu, a dwie w pozycji statycznej. Do namalowania tej pracy potrzebne były głownie farby w kolorach zieleni, żółci, błękitu – te kolory dominują. Największą uwagę jednak przyciągają realistycznie namalowane  4 papugi. Ich pióra mają kolory czerwieni, żółci i niebieskiego. Została tu zastosowana perspektywa  barwna, która daje złudzenie głębi. Na pierwszym planie mamy najbardziej nasycone kolory, natomiast w głębi kolory są bardzo rozbielone. Błękitne niebo nadaje pozytywny wydźwięk. Kontrasty światła w tej pracy są dość duże, modelunek światłocieniowy wyraźnie rysuje kształty liści roślin, a także innych elementów muralu. Światło jest równomiernie rozproszone i pada z góry. Wszystkie detale w pracy zostały oddane zgodnie z ich rzeczywistym wyglądem. Całość wygląda bardzo naturalnie. Każdy oddzielny listek, plama barwna jest namalowana w przemyślany sposób, co przy tak dużej ilości jednego dominującego koloru wcale nie jest łatwe. Tu udało się uniknąć wszelkich pułapek takich jak zlewanie się ze sobą kolorów. Każdy element jest dobrze podkreślony, wyodrębniony, nic nie zlewa się ze sobą.

Ciekawy pomysł na aranżację ogrodu:

Aranżacja ściany w ogrodzie

Z pewnością jest to ciekawy sposób na aranżacje ogrodu. Nastrój pracy jest bardzo wesoły, pozytywny. Całość jest bardzo przyjemna w odbiorze, relaksująca, zachęcająca do wypicia drinka, do odpoczynku w hamaku. Papugi namalowane w skali 1:1 dają duże złudzenie, że są prawdziwe. W takim otoczeniu bardzo łatwo zapomnieć, że jest się we własnym ogrodzie. Wakacje All-inclusive nie będą już na pewno potrzebne, podczas gdy ma się tak piękną ścianę u siebie. Zachęcam do wyboru wzorów animalistycznych i florystycznych  ponieważ działają anty stresowo, szczególnie w odcieniach błękitu i zieleni, gdyż wywołują uczucie spokoju, harmonii i bezpieczeństwa. Jasny błękit daje wrażenie większej przestrzeni.

Piękna ściana namalowana w ogrodzie. Nie musisz przeprawiać się na przysłowiowy koniec świata, możesz mieć Dżunglę u siebie!

Cudowna, relaksująca wizja raju we własnym ogrodzie. Dżungla, kolorowe papugi, błękit nieba. Zapraszam do obejrzenia muralu w wakacyjnym klimacie!

Podobny projekt wykonany w ogrodzie kilka lat wcześniej – Mural w ogrodzie, malowanie uliczki w perspektywie.

Mural w ogrodzie

Malowanie dzungli na ścianie w ogrodzie, aranżacja ściany w ogrodzie

mural w ogrodzie

Malowanie dżungli na murze w ogrodzie. Mural w ogrodzie.

Komentarze są wyłączone.

Powrót