Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Mural w korytarzu, aranżacja korytarza, muzyczny mural, Wrocław

Mural w korytarzu o tematyce muzycznej

Mural w korytarzu przedstawiający gwiazdy sceny muzycznej powstał w domu prywatnym, czas realizacji zajął 3 dni. Powierzchnia malowidła ściennego wynosi  12 m2. Styl muralu jest to realistyczne, nowoczesne malarstwo. Technika jaką się posłużono to malarstwo przy użyciu aerografu wraz z użyciem dedykowanych do pracy z tym urządzeniem bardzo dobrej jakości farb akrylowych. Cała powierzchnia malowidła została zabezpieczona odpowiednią powłoką chroniącą przed wszelkiego typu zabrudzeniami, a także przedłużającą żywotność kolorów.

 

Mural w korytarzu powstawanie krok po kroku:

Artystyczne malowanie ściany 3D  korytarzu

Tematem pracy było ukazanie ulubionych muzyków na ścianie w korytarzu. Obraz przedstawia Kurta Cobaina, Norah Jones oraz Mark Knopfler z zespółu „Dire-Straits”. Na pierwszym planie mamy gitarzystę w czerwonej przepasce na głowie, czyli Marka Knopflera, na drugim planie znajduje się Kurt Cobain, a na trzecim Norah Jones. Tłem obrazu jest rozmyty, rozmazany dym, jakby delikatna mgła, która okala naszych bohaterów. Na muralu dominują barwy ciepłe oraz neutralne. Kolory ubrań zostały odzwierciedlone w sposób realistyczny na podstawie zdjęć muzyków. Nastój przedstawienia jest tajemniczy, lekko poważny, za sprawą skupionych min artystów. Ten portret zbiorowy jest kompozycją otwartą oraz dynamiczną. Być może nie ma tu aż takiej ekspresji ruchu jak u sportowców ale wyraźnie widzimy, że muzycy wczuwają się dając pokaz swoich umiejętności. Jest to kompozycja symetryczna, gdyż zarówno po prawej jak i po lewej stronie sylwetki pianistki pojawia się odpowiednio jeden gitarzysta. Każdy z artystów został ukazany w perspektywie, wraz z zastosowaniem łagodnego światłocienia. Całe malowidło ścienne oparte jest na harmonii tonów ciepłych i zimnych, dzięki czemu przyjemnie się je ogląda. Elementy ubioru muzyków są namalowane z dbałością o detal, o odpowiednie ukazanie ich faktury. Instrumenty muzyczne oraz mikrofony również zostały namalowane z ogromną dbałością o szczegóły. Mimika naszych bohaterów jest pełna pasji do tego co robią. Ich cała ekspresja została uchwycona i oddana w bardzo rzetelny i realistyczny sposób. Bardzo ładnie namalowane są włosy naszej trójki bohaterów, aż czuć ich strukturę pod palcami, a kolory są bardzo naturalne. Przejścia tonalne są delikatne i miękkie. Światło jest rozproszone. Kontrasty nie są mocne, są zdecydowanie spokojne, harmonijne. Całość jest wyważona i bardzo estetyczna.

Mural muzyczny

Mural namalowany w tak delikatnym, romantycznym stylu nastraja bardzo nostalgicznie, aż prosi się wypić lampkę wina i włączyć ulubioną płytę. Malowidło ścienne zdecydowanie nie przytłacza pomieszczenia, a jest jego subtelną ozdobą. Uważam, że muzycy przedstawieni w taki sposób nie tylko pięknie ozdobią ścianę w domu ale także wspaniale wpiszą się do nastrojowej, klimatycznej kawiarni, czy pubu, gdzie gra muzyka na żywo. Ciekawy pomysł na aranżacje baru. Ciekawostką jest to, że przedstawieni muzycy nigdy nie zagrali razem, natomiast znaleźli się w trójkę na ścianie, dlatego że dzieci inwestora mają nadane oryginalne drugie imiona, a mianowicie: Kurt, Mark i Norah. Dodatkowo inwestor posiada autografy od całej trójki artystów.  To robi duże wrażenie prawda? 🙂

Zapraszam na bloga: Malowanie murali 

Powrót