Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016

Mural w przestrzeni biurowej

W tym poście przedstawiam mural w przestrzeni biurowej, mural w biurze, a dokładnie na klatce schodowej biura. Malowidło znajduje się na polu prostokąta umiejscowione na klatce schodowej w pozycji horyzontalnej. Jest to kompozycja wielofigurowa składająca się z dużej ilości elementów w tym przypadku trybów. Kompozycja jest mocno skomplikowana i zamknięta w ramie wywołuje to wrażenie fragmentaryczności. W kompozycji występuje wieloplanowości tła widać to wyraźnie na muralu niektóre elementy są wysunięte do przodu, a część znajduje się na drugim planie. Daje to złudzenie głębi w muralu. Mural w biurze przedstawia głębię czyli po prostu perspektywę. Została tu zastosowana perspektywa powietrzna tzn przedmioty – tryby na drugim planie są mocniej zacieniowane, przez co mniej zacienione elementy wysuwają się nam na pierwszy plan.

Mural w biurowcu na klatce schodowej:

 

Mural w biurze – kolorystyka.

W tej realizacji inwestor zdecydował się na mural w czarno-bieli czyli monochromatyczne malowidło. Murale w czarno-bieli dają fajną możliwość cieniowania, widać tu modelunek światłocienia, dzięki temu udało się uzyskać efekt metaliczności. Całość ładnie się komponuje z czystą białą estetyką otoczenia, dzięki temu obraz mocno kontrastuje z całą reszta. Efektem dominanty na klatce schodowej jest grafika, stosując szare odcienie zarazem jest na tyle stonowana że nie krzyczy mino monumentalnych rozmiarów.

W obrazie tym światłocień jest rozproszony, jak dobrze się przyjrzymy to zauważymy że oświetlenie pada z lewej strony, prawa strona jest nieco mocniej zaakcentowana jeśli chodzi o cieniowanie trybów.

 

Industrialny wystrój ścian w biurze

Mural w przestrzeni biurowej prezentuje się majestatycznie, jest nieco tajemniczy mówi nam o industrialny charakter muralu zdradza nam poniekąd profil działalności firmy technologicznej w przemyśle metalowym. Głównym środkiem ekspresji w rej grafice jest światłocień i cieniowanie trybów co daje ciekawy efekt. Oprócz tego na mechanizmach znajdują się wypisane hasła: „Plan, Idea, Innovation, Vision, Teamwork”. Podkreśla to ważność przedstawionych zadań w firmie.

Mural ma charakter estetyczny podnosi estetykę otoczenia jak i motywacyjny. Bardo ładnie się prezentuje w drugiej części klatki oraz z przeszklonej witryny biurowej, z której można go podziwiać w całej pięknej okazałości.

Malowanie muralu w biurze

Obraz powstał w ciągu dwóch dni, jego realizacja odbywała się na rusztowanie ze względu na trudne warunki podyktowane kształtem klatki schodowej.  Całość została wykonana aerografem oraz pistoletem lakierniczym, na koniec malowidło zostało zabezpieczone lakierem w celu uodpornienia na zarysowania i zabrudzenia. Mural znajduje się w głównym ciągu komunikacyjnym więc jest narażony na ciągłe otarcia i dotykanie itp.

Mural w biurze, przestrzeń biurowa - aranżacja, industrialny styl w biurze, malowanie trybów na ścianie

Industrialny wystrój biura, mural na klatce schodowej w biurowcu

Więcej zdjęć z malowania na blogu: Malowanie murali

Dodaj komentarz

Powrót