Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Rafa koralowa, obraz namalowany na ścianie w pokoju dziecka, kolorowe rybki

Malowanie farbami UV

Mural UV , obraz świecący w ciemności

 

W morskich toniach, zarówno wśród kolorowych raf, jak i w odległych głębiach, do których nie dociera już światło słoneczne, nieprzerwanie toczy się całkowicie nam obce życie. Zanurzmy się więc na chwilę, aby przyjrzeć się zwierzętom i roślinności skąpanej w słonej wodzie – co najlepsze nie będziemy do tego potrzebować ani zaawansowanej technologii, ani też nie będziemy musieli się zamoczyć. Wesoła rafa koralowa i jej mieszkańcy znaleźli się bowiem na trójwymiarowym muralu UV, którym ozdobiona została bawialnia.

Rafa koralowa w ultrafiolecie

 

Oceaniczny mural ozdobił cztery, a łącznie z sufitem nawet pięć ścian bawialni, w której nasi milusińscy na pewno nie będą się nudzili.  Został stworzony za pomocą aerografu, a więc metodą natryskową, dzięki czemu uzyskano równomiernie nałożono farby, które w subtelny, miękki sposób łączą się ze sobą. Dodatkowo, co istotne w przypadku pomieszczeń, które będą intensywnie eksploatowane, malowidło zostało pokryte ochronnym lakierem, zabezpieczającym go przed zabrudzeniami oraz dbającym o niezmienną intensywność barw, te zaś w przypadku prezentowanego malowidła są niezwykle nasycone i soczyste. Zastosowano całą paletę kolorystyczną, tworząc udaną i dynamiczną kompozycję. Morskie zwierzęta uchwycone zostały w ruchu, podobnie jak roślinność, przy czym istotna jest tutaj również gra światła i cieni. Zastosowana perspektywa otworzyła ponadto optycznie całe pomieszczenie.

Graffiti ma jeszcze dodatkową zaletę – świeci własnym zimnym światłem. Jak to możliwe? Otóż chodzi o efekt luminescencji, czyli właśnie zimnego świecenia. Malowidło pokryte zostało fluorescencyjnymi farbami, których pigmenty zawierają luminofor, substancję chemiczną odpowiedzialną za to zjawisko. Tak więc po oświetleniu malowidła lampami UV, będziemy mogli podziwiać ocean skąpany w jego własnej delikatnej poświacie. Jest to wspaniały sposób na podniesienie atrakcyjności muralu – goście nie zapomną wizyty w tak bajecznie zaaranżowanej bawialni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delfiny, żółwie morskie i spółka, obraz wykonany w ultrafiolecie

Całe pomieszczenie zmieniło się w mały wycinek oceanu. Sądząc po bogactwie ukazanej roślinności, bajecznie kolorowych ukwiałach i żółtym miękkim piasku znajdujemy się obecnie nieopodal brzegów Australii. Tutaj wesoło pląsają bajecznie kolorowe rybki o różnej wielkości i kształtach, rozgwiazdy, jak również wesołe delfiny. Rafę postanowił odwiedzić również ogromny żółw morski. Wodę rozświetla światło, delikatnie migocząc na jego powierzchni. To bajeczny i egzotyczny świat, który chyba każdy chłopiec i dziewczynka chcieliby choć na chwilkę odwiedzić.

Więcej zdjęć z malowania pokoi dziecięcych i sal zabaw na stronie: Bajkowe Pokoje

Powrót