Malowidło ścienne w pokoju nastolatki

Thriller, Billie Jean, Bad czy Smooth Criminal to hity znane doskonale każdemu fanowi króla popu Michaela Jacksona, który zmarł w 2009 roku. Jego sukcesywnej karierze towarzyszyło ekscentryczne życie i skandale, tworzące specyficzną legendę wokół jego osoby. Poza dokonaniami muzycznymi Jackson wpłynął znacząco na obecny kształt teledysków do piosenek, a także spopularyzował układy taneczne, takie jak moonwalk i robot dance, które nadal są z nim  bezbłędnie kojarzone. Tak więc król popu może być tylko jeden – tak jak widzimy to na prezentowanym malowidle ściennym w pokoju nastolatki. That’s my name!

 

Malowanie pokoju nastolatki

Malowidło ścienne powstało w pokoju nastolatki. Wszystkie skośne żółte i niebieskie linie tła zbiegają się do centrum, w którym  znajduje się Jackson. Ukazany w charakterystycznej tanecznej pozie oraz ubrany w swój typowy biało-czarny outfit daje właśnie show. Twarz jest lekko ukryta pod kapeluszem, a piosenkarz wskazuje na coś prawą ręką. To prawdziwe sceniczne zwierzę. Spowity jest złotą smugą światła, natomiast za jego plecami rozpościerają się pięciolinie z granatowymi nutkami. Aby absolutnie nikt nie miał już najmniejszych wątpliwości z kim ma do czynienia, napis w prawym dolnym rogu dumnie głosi „King of pop”. Mural poświęcony Jacksonowi

Przestrzeń tylko dla siebie

Kolory tła są przełamane, wzbogacone o dodatkowe tony pomarańczu i granatu. Malowidło ścienne (mural) znajduje się na jednej ścianie, jednak tło delikatnie rozmywa się również na sąsiedniej, gdzie kończy się również pięciolinia. Scena cechuje się dużym dynamizmem, ożywia pokój, stanowi ciekawe urozmaicenie białych ścian. Metoda natryskowa pozwoliła na uzyskanie wysokiej jakości malunku – farby zostały nałożone równomierną warstwą, bez jakichkolwiek zacieków, natomiast kolory w miękki, subtelny sposób przechodzą w kolejne odcienie. Główne malowidło zostało ponadto uzupełnione rysunkiem pięciolinii na przeciwległej ścianie. W ten sposób powstała spersonalizowana przestrzeń, zgodna z zainteresowaniami i gustem muzycznym domownika – tym bardzie może się on poczuć u siebie.

Malowidło ścienne

Aranżacja ściany w pokoju nastolatki na poddaszu. Malowidło ścienne przedstawia nieżyjącego króla muzyki pop Michaela Jacksona który to jest idolem nastolatki. Obraz wykonany techniką natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i areografu, natomiast drobne szczegóły i kontur wykonany pędzelkiem. W obrazie tym dominują kolory: niebieski, żółty, brązowy, czarny. Kolory żywe, mocno nasycone, kolorystyka tła jest przełamana z domieszką bieli przez co tło wydaje się być dalej a na pierwszy plan wysuwa nam się postać która jest dominantą w tej kompozycji malarskiej. kolory te dobrze harmonizują ze sobą (są spasowane). Kompozycja obrazy jest dynamiczna, w pracy widać wyraźny ruch, postać zamrożona w ruchu tanecznym. Dla efektu wizualnego obraz jest pokryty brokatem którego na zdjęciu akurat nie widać, daje to ciekawy efekt błysków. W ostatniej fazie malowania, obraz został zabezpieczone lakierem akrylowym, praca wodoodporna.

Więcej zdjęć w karcie –Pokój młodzieżowy

Powrót