Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie pokoju młodziezowego, mural przedsztawiający czerwoną mumie, grafika na ścianie w pokoju nastolatka

Malowanie pokoju młodzieżowego

Mural pełen ekspresji, przedstawia mumię –  jest punktem wyjścia dla całej dekoracji oraz wyposażenia pokoju młodzieżowego. Ozdabia ścianę, która jest praktycznie widoczna z każdego punktu pokoju, pomijając kącik po jego prawej stronie. Malowanie pokoju młodzieżowego zajęło 3 dni, a powierzchnia ma w przybliżeniu około 7m2. Styl malowidła jest nowoczesny, oryginalny, pełen ekspresji, o silnym oddziaływaniu. Na początku mural został naszkicowany, co również świetnie wygląda, natomiast tu chodziło o mocną kontrę czerwonej plamy barwnej w stosunku do bieli ściany, co zostało idealnie oddane. Całość została zabezpieczona powłoką malarską chroniącą przed zabrudzeniami oraz utratą koloru.

Mural – czerwona mumia w pokoju nastolatka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mural w pokoju nastolatka

Tematem muralu jest bohater gry komputerowej. Jest to idealny pomysł nie tylko na ścianę dla fana gier komputerowych, ale także dla miłośnika kina, filmów grozy i akcji, czy nawet dla podróżnika, który uwielbia klimat starożytnego, mistycznego Egiptu. Również jest to świetny temat do zrealizowania w nowoczesnym wnętrzu, nie tylko do pokoju młodzieżowego. Gdyby tak umieścić mumię np. w kuchni przy lodówce i podkreślić ją dodatkowo farbą fluorescencyjną? Na pewno mural ograniczyłby nocne wędrówki do kuchni. Myślę, że motyw mumii jest bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem, który może się sprawdzić w większości wnętrz, szczególnie u osób, które są gotowe przełamać schemat beżowej, czy białej ściany oraz lubią nowości.

Mural przedstawiający czerwoną mumie

Jest to mural o jednym planie, główną postacią jest czerwona mumia, a tłem kontrast białej ściany. Malowanie pokoju młodzieżowego w technice 3D, gdzie na pierwszy plan wysuwają się dłonie mumii, które postać wyciąga w stronę widza. Kompozycja jest otwarta, niemal czujemy powiew krwistych bandaży, kto wie, czy gdzieś jakieś jego strzępki nie poleciały..? Kompozycja jest asymetryczna, ciężar ciała mumii został przerzucony na stronę bliżej okien. Mumia została namalowana z zastosowaniem skrótów perspektywicznych, co dodaje ogrom realizmu. Kolorystyka jest oparta na kontraście czerwieni z bielą ściany, a sama mumia jest podkreślona światłocieniem. Tam gdzie pada więcej światła zostało to podkreślone akcentami białego koloru, natomiast zacienione miejsca, np. kolejne warstwy bandaży oraz jama ustna przy użyciu czarnego.

Akcent barwny w pokoju młodzieżowym

Mural ma mocną, dynamiczną aurę. Kolor czerwony pobudza do działania i daje energetycznego kopa. Odzwierciedlona została faktura bandaży, groźna mina mumii z ukazaniem zębów. Złowieszczego wyrazu dodaje fakt, że oczy mumii są zabandażowane, tak samo jej poza, która sugeruje raczej złość i chęć by kogoś złapać lub nastraszyć. Oczywiście być może fan gry ma inne odczucia i skoro jest fanem to musi żywić pozytywne uczucia do głównej postaci. Jakby nie patrzeć podobizna mumii jest zdecydowanie super pomysłem aby urozmaicić młodzieżowy pokój. Na pewno sprawi, że całe pomieszczenie stanie się wyjątkowe. Tak zdecydowany akcent barwny przełamie rutynę i nudę. Powiem więcej wydaje mi się, że wzbudzi duży zachwyt wśród rówieśników. Warto pomyśleć, czy nie sprawić tak odjazdowego prezentu swojemu dziecku lub sobie?

 

Zapraszam na bloga: Pokoje dziecięce

Dodaj komentarz

Powrót