Różowy Pokój dziewczynki, myszka Micka
Pokój dziewczynki, rysunek na ścianie
29 listopada, 2016

Mural w pokój chłopca

Malowanie samochodów na ścianie. Samochody to nieodłączna już zabawka zarówno małych jak i dużych chłopców. Różnią się tylko ich gabaryty i zapotrzebowanie na paliwo, stopniowo rosną niestety także ich koszty. Nie dziwi więc, że bardzo popularną kreskówką (lubianą pewnie i przez tatusiów) stały się ostatnimi czasy przygody Zygzaka Mcquenna i jego przyjaciół. Pewien młody fan motoryzacji dał wyraz swojej pasji zapraszając na ściany swego pokoju właśnie Zygzaka oraz Złomka.  Malowanie pokoju chłopca w samochody.

Mural w pokoju chłopca galeria:

 

Malowanie pokoju chłopca – auta

Malowanie obrazu ściennego jest ciekawym pomysłem na zagospodarowanie ściany w pokoju chłopca. Mural ścienny wykonany w pokoju na poddaszu, obraz namalowany bezpośrednio na skosie. Tematem malowidła są samochody z bajki „Auta”, maluch jest mocno zafascynowany właśnie tą bajką i jej bohaterami. Obraz wizualnie powiększa pokój, dzięki zastosowaniu w nim perspektywie linearnej która daje złudzenie głębi. W obrazie widać pierwszy plan na którym są umiejscowione auta oraz dalszy plan czyli tło, razem daje to przestrzeń. Praca jest statyczne nie widać na niej złudzenia ruchu. Kolorystyka obrazu jest soczysta dominują intensywne barwy głównie: błękitny, żółty, brązowy, czerwony. Obraz utrzymany w ciepłej kolorystyce. Malowidło jest motywem mocno dominującym w pokoju zarazem rozwesela pokój. Obraz ładnie komponuje się z pozostałymi dodatkami które są utrzymane w tym samym stylu, dywan zasłonki, zabawki i inne gadżety z tej samej bajki. Wielkość malowidła wynosi 9m2. Na koniec obraz został zabezpieczony akrylowym lakierem wodnym, praca wodoodporna, można myć środkami czyszczącymi.

Zygzak i Złomek u Jasia

Pokój trzyletniego Jasia stał się bardzo ważnym punktem na trasie Złomka i Zygzaka, jego ulubionych kreskówkowych bohaterów, został bowiem skomunikowany ze słynną Drogą 66, o czym informuje nas znak drogowy, biegnącą od Chicago po Los Angeles aż do Santa Monica. Auta zaparkowały na skraju drogi i wydają się na coś czekać. Lśniący czerwony, sportowy Zygzak jest bardzo radosny i z zapałem mówi coś Złomkowi, czyżby czekał na jakiś emocjonujący wyścig? Złomek natomiast prezentuje troszkę gorszą formę, lekko smutny patrzy gdzieś w dal. Czyżby źle się czuł? Może przepaliła mu się świeca albo kończy mu się olej? Starszy Złomek po niejednej drodze już jednak jechał i z niejednego dystrybutora pił paliwo, więc dodatkowo z pomocą Zygzaka, uda mu się pokonać każdą przeciwność losu. Najważniejsze to mieć kolegów, na których zawsze można liczyć.

Na autostradzie w Kalifornii, mural w pokoju chłopca

Czarna serpentyna drogi przecina brązowe góry, z prawej strony tworzące dolinę. Gdzieniegdzie rosną drzewa iglaste, ale znajdzie się tutaj i kaktus. Niebieskie niebo jest lekko zachmurzone. Malowanie pokoju chłopca. To wszystko widzimy w tle, na pierwszym planie królują bowiem wspomniane auta. Użyta kolorystyka trafnie oddaje kalifornijski krajobraz, który zawładnął ścianą pokoju dziecięcego. Barwy są spokojne, ale nasycone, uwagę widza przyciąga zwłaszcza czerwona karoseria Zygzaka. Mural o wielkości 7m2 ma raczej statyczny charakter, przez co nie wpływa zbyt pobudzająco na dziecko. Perspektywa tworzy natomiast iluzję głębi, otwierając pokój na dodatkowe tereny. Mural namalowany metodą natryskową, która pozwala uzyskać efekt miękkiego przejścia między poszczególnymi kolorami, zakończony został efektem winietowania, tak więc rysunek gładko przechodzi w jednolitą barwę sąsiednich ścian. Szczegóły dopracowane zostały za pomocą pędzelka. Kreskówkowe auta wyglądają więc jak wycięte z kadru filmu. Co istotne w przypadku pokojów dziecięcych, cały mural został zabezpieczony preparatem ochronnym, jest więc odporny na mycie.

Malowidło ścienne rozweseli pokój naszej pociechy, które będzie miało jeszcze więcej pomysłów na fajną zabawę, oraz wyczaruje w nim wspaniałą, beztroską atmosferę.

Pokoje dziecięce inspiracje: Galeria zdjęć

Powrót